wtorek, 23 listopada 2021 14:33

Plany o obwodnicy Wierzchosławic snują od 10 lat. Teraz wsparcie obiecuje województwo

Autor Aleksandra Tokarz
Plany o obwodnicy Wierzchosławic snują od 10 lat. Teraz wsparcie obiecuje województwo

- Problemem tej miejscowości, uporczywym dla mieszkańców jest ruch ciężkich samochodów przez ścisłe centrum, gdzie mieści się przedszkole, szkoła, centrum kultury i sklepy. To miejsce wzmożonego ruchu pieszych, co stwarza bezpośrednie zagrożenie – stwierdził marszałek Witold Kozłowski. Robocze spotkanie, dotyczące planowanej obwodnicy Wierzchosławic, Bogumiłowic i Łętowic zakończyło się deklaracją wsparcia ze strony województwa.

Plany powstania obwodnicy Wierzchosławic snute są od 10 lat. W 2015 roku zaniechano jednak inwestycji, z uwagi na brak porozumienia w sprawie przebiegu trasy. Teraz samorząd gminy, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego i Zarządu Dróg Wojewódzkich wraca do przygotowań inwestycji. Spotkanie wójta Wierzchosławic, zastępcy wójta, dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich, wicedyrektora, wicemarszałka oraz marszałka było pokłosiem ostatniej wizyty marszałka Małopolski w Gminie Wierzchosławice.

Jesteśmy zdecydowani, aby wspólnie z samorządem gminy zrealizować tę inwestycję. Pierwszy etap do aktualizacja opracowań projektu. To bardzo duża inwestycja, która usprawni ruch w Wierzchosławicach, poprawi bezpieczeństwo. W najbliższym czasie podpiszemy z gminą porozumienie o współpracy – tłumaczył marszałek.

Obwodnica Wierzchosławic, Bogumiłowic i Łętowic to nasz priorytet. Jestem zadowolony z tego, że na szczeblu wojewódzkim nasze problemy komunikacyjne są również dostrzegane. Spotkanie będzie skutkować już niebawem podpisaniem w Wierzchosławicach porozumienia między naszą gminą a samorządem wojewódzkim, które będzie milowym krokiem na drodze do realizacji tej strategicznej inwestycji – mówił wójt gminy Wierzchosławice Andrzej Mróz.

Szacowany koszt tej inwestycji to ok. 100 mln złotych.

fot. Gmina Wierzchosławice

Tarnów - najnowsze informacje