wtorek, 10 września 2019 09:46

Policja odkryła siedem plantacji konopii indyjskich w Partyni

Autor Marzena Gitler
Policja odkryła siedem plantacji konopii indyjskich w Partyni

Mieleccy policjanci zatrzymali grupę wytwarzajacą narkotyki z konopii indyjskich. Aresztowali trzech mężczyzn. Ujawnili siedem plantacji konopi, zabezpieczyli 242 krzewy konopi, blisko 2,5 kg suszu marihuany, ponad 17 kg suchego, przygotowanego do przetwarzania ziela konopi oraz sprzęt służący do uprawy, suszenia i wytwarzania gotowego narkotyku.

Policjanci wydziału kryminalnego mieleckiej komendy od kilku tygodni pracowali nad ustaleniem osób trudniących się przestępczością narkotykową na terenie powiatu mieleckiego. Efektem pracy funkcjonariuszy było rozbicie grupy i zatrzymanie trzech mężczyzn w wieku 22, 23 i 31 lat. Dwóch z nich to mieszkańcy Krakowa, natomiast 23-letni mężczyzna to mieszkaniec powiatu mieleckiego.

Jak ustalili policjanci, mężczyźni uprawiali konopie na siedmiu specjalnie przygotowanych plantacjach w Partyni w gminie Radomyśl Wielki. Każda była wyposażona w profesjonalny sprzęt, m.in. fotopułapki, sitka oraz wagi. Podczas czynności prowadzonych w tej sprawie, funkcjonariusze zabezpieczyli 242 krzewy konopi oraz blisko 2,5 kg suszu marihuany, zapakowanego m.in. w plastikowe worki i przygotowane do dalszego obrotu w środowisku przestępczym.

Podczas zatrzymania mężczyźni stawiali opór. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanym zarzut uprawy konopi i wytwarzania znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany. Na wniosek mieleckiej prokuratury, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu wobec wszystkich trzech podejrzanych.

inf. i foto: KPP Mielec

Mielec - najnowsze informacje