wtorek, 8 listopada 2022 10:00

Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki już w sobotę 12 listopada!

Autor Patryk Trzaska
Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki już w sobotę 12 listopada!

Już w sobotę (12 listopada) o godzinie 8:00 na stronie Szlachetnej Paczki nastąpi Otwarcie Bazy Rodzin. Od tej chwili, przez cztery tygodnie, każdy może wejść na stronę i wybrać rodzinę, którą chce wesprzeć. Pomoc dopasowaną do potrzeb jednej rodziny, można przygotować wspólnie ze współpracownikami, znajomymi lub własną rodziną. To już przedświąteczna tradycja wielu Polaków, aby wspólnie pomóc potrzebującym.

– Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki poprzedza wielotygodniowa praca wolontariuszy, którzy od tygodni odwiedzają rodziny, samotnych seniorów, osoby chore, z niepełnosprawnościami czy poszkodowane w wyniku nieszczęśliwego wypadku, pandemii lub wojny. Wolontariusze poznają ich historie, nawiązują relacje i określają potrzeby, a następnie sporządzają szczegółowe opisy rodzin, które trafiają do naszej internetowej bazy. Trudy codzienności dotykają każdego z nas, ale są też tacy, którzy nie mogą liczyć na zaspokojenie nawet najbardziej podstawowych potrzeb. Warto im pomagać wspólnie ze Szlachetną Paczką. – opowiada Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora programu.

Jedną z historii opublikowanych na www.szlachetnapaczka.pl będzie ta pani Magdaleny, której świat zawalił się po tragicznej śmierci męża. Została sama z trójką dzieci. Po roku zachorowała na depresję, potem na nowotwór piersi. U starszego syna zdiagnozowano schizofrenię paranoidalną. Trzyosobowa rodzina utrzymuje się z dwóch świadczeń: matki i syna oraz świadczeń na córkę. Po odliczeniu kosztów utrzymania i leczenia, rodzinie pozostaje na przeżycie miesiąca 159 zł na osobę.

Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki - fot. Szlachetna Paczka

Ta i tysiące innych historii zostaną zamieszczone na stronie Szlachetnej Paczki. Już 12 listopada można wejść na stronę Szlachetnej paczki i wybierać rodzinę, której chce się pomóc w tym roku.

Do Szlachetnej Paczki włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Szlachetna Paczka dociera do biedy ukrytej, której nie zauważamy na co dzień, która jest niezawiniona. Często pojawia się w Rodzinie w wyniku nieszczęśliwego wypadku czy choroby, a nawet trudnodostępnego i słabo skomunikowanego miejsca zamieszkania, utrudniającego podjęcie pracy.

Inna poruszająca historia z Bazy Rodzin dotyczy małżeństwa i ich 8-letniej córki. Gdy byli zdrowi, wzięli kredyt konsolidacyjny. W dobie inflacji jego miesięczna rata wzrosła dwukrotnie. Potem wydarzył się wypadek, po którym p. Maria otrzymuje rentę chorobową. Tak niską, że starcza na spłatę tylko niewielkiej części kredytu. W marcu na małżeństwo spadł drugi kredyt, po zmarłym bracie. To zobowiązanie, w wysokości 300 zł, spłacają komornikowi. Wobec tych kalkulacji rodzinie zabrakło na czynsz za październik oraz na zimową kurtkę dla 8-letniej córki.

Dalsza część artykułu pod wideo.

Jak zrobić Paczkę?

To proste! Wystarczy zebrać bliskich, kolegów z pracy czy szkoły i wspólnie przygotować Szlachetną Paczkę, która stanie się realnym, skrojonym na miarę potrzeb wsparciem dla wybranej rodziny.

Trudy codzienności dotykają każdego z nas, ale są tacy, którzy nie mogą liczyć na zaspokojenie nawet najbardziej podstawowych potrzeb. Warto im pomagać.

W ubiegłej edycji jedną Paczkę robiło średnio 31 osób. Przygotowując ją w gronie współpracowników, znajomych, domowników, dużo łatwiej jest przygotować mądrą pomoc, skompletować Paczkę i podzielić się z tymi, którzy mają w życiu gorzej.

Bądź częścią Weekendu Cudów

Przemyślana pomoc materialna organizowana przez darczyńców trafi do Rodzin podczas tzw. Weekendu Cudów, który odbędzie się 10 i 11 grudnia. To wyjątkowy moment w roku, kiedy potrzebujący otrzymują pomoc, czują się zauważeni i zyskują nadzieję na zmianę swojego życia.

Oglądaj na żywo – Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki

12 listopada o godzinie 17.00 na kanałach socialmedia Szlachetnej Paczki internauci będą mogli zobaczyć transmisję live z oficjalnego rozpoczęcia kolejnej edycji programu.

W trakcie live’a przeprowadzone zostaną rozmowy z Wolontariuszami, pracownikami, Darczyńcami oraz Ambasadorami Paczki. Poznamy poruszające historie rodzin, które czekają na wsparcie w tym roku i wiele więcej.

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka