sobota, 5 października 2019 10:27

Zakończono kolejną inwestycję drogową w Powiecie Mieleckim

Autor Marzena Gitler
Zakończono kolejną inwestycję drogową w Powiecie Mieleckim

Zakończono remont kolejnego odcinka drogowego na terenie Powiatu Mieleckiego.

Tym razem poprawiona została nawierzchnia na odcinku drogi powiatowej nr 1 713R w miejscowości Grochowe II na odcinku o długości 375 metrów. W ramach tej inwestycji wykonany został również chodnik na tej samej długości.

- To była bardzo ważna inwestycja, głównie z powodu zwiększenia bezpieczeństwa dla okolicznych mieszkańców – ocenił Stanisław Lonczak, starosta mielecki.

- Wyremontowany odcinek stanowił poważne zagrożenie ze względu na konfigurację drogi. Wiele osób z przyległych miejscowości dojeżdża nią do pracy na terenie mieleckiej strefy, a to z kolei stanowiło spore niebezpieczeństwo dla okolicznych mieszkańców. Mam nadzieją, że teraz będą się czuć bezpieczniejsi – dodał starosta.

Realizacja inwestycji była możliwa dzięki zawartemu porozumieniu o jej realizacji z Gminą Tuszów Narodowy. Łączny koszt - 503.630,88 złotych oba samorządy – starostwo i gmina – pokryły po połowie.

Wykonawcą prac było konsorcjum firm: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., (lider) oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „DROKAM” T. Wojtas z Piaseczna (partner).

mat. prasowe

Mielec - najnowsze informacje

Rozrywka