niedziela, 17 września 2023 07:50

Akcja służb na lotnisku Kraków - Balice. Mężczyzna niszczył wszystko, co mu wpadło pod rękę

Autor Norbert Kwiatkowski
Akcja służb na lotnisku Kraków - Balice. Mężczyzna niszczył wszystko, co mu wpadło pod rękę

Do poważnego incydentu doszło na terenie lotniska Kraków Airport znajdującego się w Balicach, gdzie 22-letni obcokrajowiec wtargnął do kapliczki, a następnie zaczął ją dewastować.

Cała sytuacja rozegrała się we wtorek (12 września), gdy tuż przed godziną 12 w południe, oficer dyżurny Komisariatu Policji w Zabierzowie został powiadomiony przez pracownika Służby Ochrony Lotniska o ujęciu sprawcy dewastacji kaplicy, znajdującej się na terenie lotniska Kraków-Balice.

Na miejscu błyskawicznie pojawili się policjanci, którzy już po chwili ustalili, że wandalem jest 22-letni obcokrajowiec. Młody mężczyzna miał wtargnąć do lotniskowej kaplicy, gdzie przewrócił krzyż, rozrzucił kwiaty, ściągnął obrus z ołtarza i szarpał za tabernakulum.

Chwilę po zdarzeniu pracownik SOL namierzył sprawcę przy wejściu do terminala i ujął go do czasu przyjazdu Policji. Funkcjonariusze przejęli i zatrzymali 22-latka.

Kolejnego dnia, w komisariacie, obcokrajowiec usłyszał dwa zarzuty: obrazy uczuć religijnych, poprzez znieważenie miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych oraz usiłowania zniszczenia mienia.

Podejrzany przyznał się do popełnionych czynów, tłumacząc swoje zachowanie upojeniem alkoholowym. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Foto: Wikipedia/Kraków Airport

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka