niedziela, 15 stycznia 2023 17:16

Prezydent gościem koncertu w Jaworkach z udziałem dzieci z Polski i Ukrainy

Autor Mirosław Haładyj
Prezydent gościem koncertu w Jaworkach z udziałem dzieci z Polski i Ukrainy

Dzieci z Polski i Ukrainy wystąpiły w sobotę (14 stycznia) w Jaworkach w świąteczno–noworocznym koncercie. Wzięli w nim udział uczniowie z Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Krościenku nad Dunajcem oraz grupa dzieci z miejscowości Brody na Ukrainie.

Koncertu wysłuchał Prezydent Andrzej Duda. Dziękując za zaproszenie, podkreślał, że to niezwykle wzruszający wieczór, pełen przyjaźni, braterstwa

– A jednocześnie wielkiego optymizmu – wiary w zwycięstwo sprawiedliwości, uczciwości i wolności, w zwycięstwo naszych sąsiadów z Ukrainy nad brutalnymi napastnikami, że zdołają ich także przy naszym wsparciu wypędzić ze swojej ziemi, odzyskają wolność. A potem, także przy pomocy naszej i całego świata odbudują Ukrainę jeszcze piękniejszą niż była

– powiedział.

Prezydent życzył wszystkim gościom z Ukrainy, aby mogli spokojnie wrócić do domu oraz by wrócili ich najbliżsi, którzy dzisiaj są na linii frontu.

Koncert odbył się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Jaworkach. Organizatorzy podkreślali, że poprzez wspólne granie i śpiewanie: góralskie, łemkowskie i ukraińskie, pragną przekazać wspólne pokojowe przesłanie.

Inf. i foto: Kancelaria Prezydenta

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka