poniedziałek, 13 maja 2019 08:32

Radgoszcz. Groził policjantom karabinem i siekierą

Autor Joanna Frydrych
Radgoszcz. Groził policjantom karabinem i siekierą

Nietrzeźwy 48-latek napadł na interweniujących policjantów próbując ranić ich siekierą a następnie oddał do nich kilka strzałów z broni pneumatycznej. Agresor został obezwładniony i usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy. Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za czynną napaść na policjantów grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

8 maja około godz. 14.00 z polecenia dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej trzy patrole mundurowych udały się miejscowości w gminie Radgoszcz udzielić pomocy załodze pogotowia ratunkowego. Ta wykonywała bowiem czynności medyczne w stosunku do mężczyzny, który zgłaszał problemy zdrowotne lecz gdy zjawiło się pogotowie stał się bardzo agresywny. Groził ratownikom pozbawieniem życia za pomocą noża, który wyciągnął podczas udzielania mu pomocy medycznej. Szybka reakcja jednego z członków załogi pogotowia pozwoliła na wytrącenie mężczyźnie niebezpiecznego narzędzia z ręki, po czym zbiegł on do domu.
Po przyjeździe policjanci udali się do domu awanturnika. Zaraz po wejściu na posesję 48-latek, na widok interweniujących policjantów wyciągnął przedmiot przypominający karabin oraz wykrzykiwał, że ich zabije. Nietrzeźwy i agresywny mężczyzna nie reagował na polecenie odrzucenia przedmiotu i celując w policjantów oddał strzał w ich kierunku po czym przystąpił do przeładowania broni. Widok zbilżających się stróżów prawa wywołał u mężczyzny atak furii i agresor zaatakował policjantów siekierą. Funkcjonariusze użyli wobec mieszkańca paralizatora typu taser, dzięki któremu obezwładniono go i zatrzymano, a 48-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Karabin okazał się wiatrówką pneumatyczną i wraz z siekierą oraz nożem został zabezpieczony. 9 maja podejrzanego przekonwojowano do Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjantów, znieważenia i gróźb karalnych wobec ratowników medycznych. Dziś 10 maja Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej, przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Podejrzanemu za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Info: KWP Kraków

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje