czwartek, 2 września 2021 10:40

Ruszyło CYBERSEC CEE Regions & Cities w Krynicy-Zdroju. „To temat, z którym trzeba być na bieżąco”

Autor Aleksandra Tokarz
Ruszyło CYBERSEC CEE Regions & Cities w Krynicy-Zdroju. „To temat, z którym trzeba być na bieżąco”

W kierunku cyfrowego świata opartego na wartościach – to główne przesłanie, które przez trzy wrześniowe dni będzie przyświecać uczestnikom CYBERSEC CEE Regions & Cities w Krynicy-Zdroju. Misją konferencji jest wzmocnienie i podkreślenie potencjału współpracy międzyregionalnej oraz możliwości regionalnych Europy Środkowo-Wschodniej. CYBERSEC ruszyło właśnie dzisiaj.

Zainaugurowana dziś konferencja CYBERSEC CEE Regions & Cities potrwa do piątku 3 września. W programie zaplanowano 60 wystąpień, paneli i dyskusji na czterech scenach z udziałem kilkuset osób on-site i on-line. W trakcie konferencji zaprezentowane zostaną 4 ścieżki tematyczne takie jak: Cyfrowa Przestrzeń, Cyfrowe Trójmorze, Cyberbezpieczeństwo Administracji Samorządowej i Krynica Goes Digital.

- Wrześniowe wydarzenie w perle małopolskich uzdrowisk poświęcone będzie głównie cyberbezpieczeństwu, od którego w dużej mierze będzie zależała przyszłość świata. To temat, z którym trzeba być na bieżąco, w którym wciąż potrzebujemy ekspertów i właśnie w Krynicy-Zdroju będzie możliwość rozmów z fachowcami w dziedzinie cyberbezpieczeństwa - podkreślał marszałek Witold Kozłowski.

Wśród wielu wydarzeń w czwartek 2 września o godz. 16.00 odbędzie się dyskusja „Budowa zdolności cyberbezpieczeństwa samorządów”. Następnie o godz. 17.00 odbędą się warsztaty „Cyberbezpieczeństwo samorządu terytorialnego w Polsce” z udziałem decydentów.

Ponadto w ramach rozmów poświęconych zagadnieniu cyberbezpieczeństwa o godz. 15.30 odbędzie się panel dyskusyjny „Ekonomia cyberbezpieczeństwa – kupić, zbudować, ubezpieczyć czy outsourcować?”.

Drugi dzień konferencji to również panele dotyczące polityki klimatycznej. W dyskusji o godz. 10.00 „Europejski Zielony Ład – cele i wyzwania, jak je włączyć do regionalnej polityki klimatycznej?”. Zaplanowano także dyskusję o Funduszu Sprawiedliwej Transformacji i narzędziach do złagodzenia negatywnych skutków transformacji energetycznej, która odbędzie się o godz. 16.00. Będzie też rozmowa o technologiach kosmicznych, które są szansą dla naszego regionu. Panel „Małopolska XXI wieku. Technologie kosmiczne szansą na skok rozwojowy regionu” rozpocznie się o godz. 16.45.

Natomiast w piątek 3 września o godz.9.00 zaplanowano dyskusję na temat dostosowania systemu edukacji dla wyzwań nowego cyfrowego świata. Okrągły Stół Rektorów Polskich Uczelni otworzy marszałek Witold Kozłowski. Następnie, o godz.12.45 odbędzie się panel poświęcony prezentacji efektów realizacji Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

Wśród wydarzeń towarzyszących przygotowanych przez Województwo Małopolskie zapraszamy na wielki finał Małopolskiego Festiwalu Smaku. Moc kulinarnych doznań zapewni doskonały szef kuchni i ambasador wydarzenia – Andrzej Polan, który z właściwym sobie wdziękiem, po raz kolejny wyczaruje niebanalne przysmaki. Kunszt i fantazję mistrza ogranicza tylko jedno – we wszystkich przygotowanych daniach główną rolę odgrywają małopolskie produkty regionalne i tradycyjne. Rozpoczęcie imprezy odbędzie się w piątek, 3 września o godz. 10.00 na krynickim deptaku.

Pierwszy weekend września u stóp góry Parkowej w Krynicy-Zdroju to również premiera Europejskiego Festiwalu Biegowego (EFB), którego Partnerem Głównym jest Województwo Małopolskie. Na uczestników wydarzenia czeka nie tylko rywalizacja sportowa na najwyższym światowym poziomie, ale także liczne koncerty, konkursy z nagrodami oraz moc festiwalowych atrakcji.

inf./fot. UMWM

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje