czwartek, 6 czerwca 2024 12:38

Są pieniądze na rozbudowę stadionu w Mościcach

Autor Patryk Trzaska
Są pieniądze na rozbudowę stadionu w Mościcach

Są pieniądze na rozbudowę stadionu piłkarskiego w Mościcach. Podczas III nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, radni jednogłośnie zgodzili się na zwiększenie budżetu miasta o 6,71 milionów złotych.

Decyzja o przyznaniu dodatkowych środków zapadła w momencie, kiedy przyszłość stadionu była przedmiotem licznych dyskusji. Pierwsza faza budowy, zrealizowana na potrzeby Igrzysk Europejskich, zaowocowała powstaniem zachodniej trybuny oraz boisk do sportów plażowych. Po zakończeniu igrzysk, boiska te zostały rozebrane, co pozostawiło stadion niekompletnym.

Przełom w sprawie nastąpił po dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jak podkreślono, Tarnów jest teraz w stanie podpisać umowę na drugi etap budowy. Obejmuje on nie tylko stworzenie nowoczesnej płyty boiska z podgrzewaną murawą hybrydową, ale także instalację oświetlenia oraz ogrodzenia obiektu. Plan zakłada ukończenie tych prac do października 2026 roku.

Rozbudowa stadionu w Mościcach to przedsięwzięcie o ogromnym znaczeniu dla lokalnych piłkarzy i kibiców. Po zakończeniu obecnego etapu budowy, pozostanie jeszcze wykonanie trybuny wschodniej. Miasto zamierza również na ten cel ubiegać się o kolejną dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Stadion ma stać się domem dla drużyny Unii Tarnów, oferując jej profesjonalne warunki do treningów i rozgrywek. Długofalowy plan zakłada, że po zakończeniu wszystkich etapów budowy, obiekt będzie spełniał najwyższe standardy sportowe i stanie się ważnym punktem na sportowej mapie regionu.

Warto przypomnieć, że Tarnów już w lipcu ubiegłego roku złożył wniosek o dofinansowanie projektu do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dzięki temu, miasto mogło zabezpieczyć środki na kontynuację prac. Budżet miasta przewiduje również dodatkowe 10 milionów złotych na realizację drugiego etapu budowy stadionu.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka