czwartek, 31 stycznia 2019 14:47

Sportowe zmagania na suskim lodowisku

Autor Mateusz Łysik
Sportowe zmagania na suskim lodowisku

W miniony weekend na zakończenie ferii zimowych na lodowisku „Biały Orlik” w Suchej Beskidzkiej odbył się III Rodzinny Turniej Hokeja, zorganizowany przez Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji „Babia Góra”. Pomimo, że turniej odbywał się dopiero po raz trzeci to cieszył się dużym zainteresowaniem, i to nie tylko samych uczestników zawodów, ale również kibiców.

Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych do rywalizacji zgłosiły się trzy drużyny (Szerszenie Sucha Beskidzka, FC Suszanie oraz KM Wilki). Na lodowej tafli rywalizowały zespoły tworzone przez rodziny oraz przyjaciół. Celem turnieju oprócz dobrej zabawy było promowanie sportowej postawy, propagowanie zdrowego trybu życia i aktywności ruchowej. Puchary i medale dla zwycięskich drużyn wręczył Dyrektor MCSIR w Suchej Beskidzkiej. Kolejny turniej w przyszłym roku.

W dalszym ciągu w innych województwach trwają ferie zimowe, dlatego Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich, mieszkańców oraz tych którzy odpoczywają w Suchej Beskidzkiej do skorzystania z oferty lodowiska "Biały Orlik". Zimowa aura na zewnątrz sprzyja "ślizganiu" na lodowej tafli. Miłośnicy zimowego sportu mogą jeździć na łyżwach codziennie, ponieważ na suskim lodowisku oprócz jednorazowych wejściówek dostępne są także karnety.

Wyniki:

I miejsce

KM Wilki w składzie: Żmuda Sebastian, Myśliwiec Bartek oraz Lenart Dominik.

II miejsce

Szerszenie Sucha Beskidzka w składzie: Bańdura Adam, Kopacz Julia, Kulig Amelia oraz Kopacz Janusz.

III miejsce

FC Suszanie w składzie: Bik Szymon, Zyzański Patryk, Cygan Patryk, Kulig Antoni oraz Najder Bartłomiej.

Źródło/fot: UM Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje