poniedziałek, 23 marca 2020 09:10

Szpital w Krynicy-Zdroju w kwarantannie. Wykryto koronawirusa u pacjenta. Dziś 3 nowe przypadki w Małopolsce

Autor Marzena Gitler
Szpital w Krynicy-Zdroju w kwarantannie. Wykryto koronawirusa u pacjenta. Dziś 3 nowe przypadki w Małopolsce

200 osób - pacjentów i personelu 20 Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego w Krynicy zostało objętych kwarantanną po tym, jak u jednego z pacjentów potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. W sumie w Małopolsce zarażonych jest 27 osób.

Testy potwierdziły obecność koronawirusa u mężczyny w sile wieku, który przebywał na turnusie rehabilitacyjnym. Pacjent nie pochodzi z Małopolski.

Decyzją wojskowych służb sanitarno-epidemiologicznych około 200 osób przebywających w szpitalu zostało objętych kwarantanną.

To już trzecia osoba z powiatu nowosądeckiego zarażona koronawirusem. Pozostałe dwie przebywają w izolacji domowej.

W sumie w Małopolsce jest już 27 potwierdzonych przypadków zarażenia, w tym 3 nowe, o których poinformowano dziś rano. Zakażenie potwierdzono również u dwóch osób z Krakowa: kobiety w sile wieku i młodego mężczyzny. Wszystkie trzy osoby są w stanie dobrym, zostały skierowane do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

foto: Wikimedia Commons Henryk Bielamowicz

zobacz:

Już 24 przypadki zakażenia koronawirusem w Małopolsce. Dzisiaj 8 nowych
Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-Cov-2 w Małopolsce wzrosła w ostatnich kilku dniach. Wczoraj wynosiła 16, aktualnie 24. Kwarantanną w Małopolsce objętych jest ponad tys. osób. Co wiemy o nowych chorych? [AKTUALIZACJA: 18.00, 22 marca, niedziela] Popołudniu Ministerstwo Zdrowia poda…
koronawirus najnowsze informacje

Nowy Sącz - najnowsze informacje