czwartek, 26 sierpnia 2021 14:28

Szybka pożyczka w Krakowie na wyciągnięcie ręki

Autor kal
Szybka pożyczka w Krakowie na wyciągnięcie ręki

Nagłe sytuacje z definicji są nieprzewidziane i nie da się na nie przygotować. Tak samo dzieje się w przypadku konieczności błyskawicznego pozyskania dodatkowych pieniędzy. Skąd je zdobyć w Krakowie? Na to pytanie udzielamy odpowiedzi w poniższym artykule.

Bank

Jednym z rozwiązań jest uzyskanie kredytu lub pożyczki w banku. W Krakowie wybór ofert jest nieograniczony i pozostaje wyłącznie indywidualną decyzją klienta. Niewątpliwą zaletą produktów bankowych są atrakcyjne warunki finansowe, dzięki czemu można zadłużyć się stosunkowo niskim kosztem. Najlepsze na rynku oferty są objęte RRSO na poziomie poniżej 10%, co oznacza naprawdę tanią pożyczkę. Problem jednak w tym, że formalności bankowe są na tyle zawiłe, że niekiedy, choć nie zawsze trudno o błyskawicznie pozyskanie dodatkowych środków.

Na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt lub pożyczkę jeszcze tego samego dnia, w którym został złożony, można liczyć w banku, w którym prowadzi się aktywne konto. Notując na rachunku regularne przychody, można natychmiast wykazać stabilną sytuację finansową. A jako że pracownicy banku mają bezpośredni wgląd we wszystkie szczegóły każdej operacji wykonanej na koncie, analiza danych zajmuje im dosłownie chwilę.

Niestety trzeba mieć świadomość, że pożyczki i kredyty we własnym banku, choć szybkie i dostępne bez formalności, są relatywnie drogie. Przykładowo, podczas gdy najtańszy obecnie kredyt na rynku jest objęty RRSO na poziomie 9%, w przypadku natychmiastowego kredytu we własnym banku wartość ta wynosi co najmniej kilkanaście procent. To swego rodzaju opłata za możliwość błyskawicznego załatwienia sprawy. Ponadto nie można zapominać, że banki działają wyłącznie w określonych dniach, wyłączywszy soboty, niedziela i święta, i godzinach, z reguły nie dłużej niż do 18.00, co uniemożliwia zaciągnięcie pożyczki w późniejszych porach.

Firma pożyczkowa

Podobnie jak banków, tak i firm pożyczkowych działa w Krakowie mnóstwo, a oferty wielu z nich można znaleźć w serwisie https://sowafinansowa.pl/. Już szybki rzut oka na ich parametry pozwala stwierdzić, że są znacznie mniej atrakcyjne pod względem finansowym niż kredyty bankowe. RRSO osiągające wartość kilkudziesięciu, a nierzadko ponad 100% sprawia, że – delikatnie mówiąc – nie są to najtańsze oferty. Nie cena jest jednak uznawana za kluczowy czynnik decydujący o wyborze pożyczek pozabankowych, lecz proste formalności i szeroka dostępność.

Niektóre firmy pożyczkowe działają nie tylko w standardowych godzinach pracy, ale również poza nimi. Istnieją nawet przedsiębiorstwa świadczące usługi całodobowo, w tym także w soboty, niedziele i dni wolne od pracy, dzięki czemu pożyczkę można uzyskać w zasadzie o dowolnej porze. To prawda, tym bardziej że formalności często pozostają ograniczone do minimum, o czym można przeczytać na stronie https://sowafinansowa.pl/artykuly/pozyczka-bez-przelewu-weryfikacyjnego/. Wspomniane wysokie oprocentowanie, niskie kwoty maksymalne i krótkie terminy spłaty są natomiast potencjalnymi wadami, które również trzeba uwzględnić przy wyborze pożyczki pozabankowej.

Pożyczka prywatna

Możliwym rozwiązaniem są także pożyczki prywatne, które wyróżniają się bardzo dużą elastycznością, ponieważ nie regulują ich przepisy bankowe, a to znaczy, że ich warunki są ustalane w sposób całkowicie dowolny. Wiąże się to z ryzykiem ustanowienia wysokich opłat, dlatego należy dokładnie przeczytać umowę i precyzyjnie ustalić wszystkie parametry pożyczki, żeby mieć pewność bezpieczeństwa i braku przykrych niespodzianek po jej podpisaniu.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje