poniedziałek, 8 kwietnia 2024 10:31

Tak głosowali mieszkańcy miast powiatowych w Małopolsce! Wstępne wyniki

Autor Katarzyna Domagała
Tak głosowali mieszkańcy miast powiatowych w Małopolsce! Wstępne wyniki

Publikujemy wstępne wyniki głosowania w wyborach samorządowych 2024 z miast powiatowych w Małopolsce. W niektórych z nich dojdzie do drugiej tury wyborczej.

Chrzanów

Zacznijmy od Chrzanowa, gdzie w pierwszej turze zdaje się wygrywać Robert Maciaszek, który po raz kolejny ubiegał się o fotel burmistrza Chrzanowa. Uzyskał on ponad 58 proc. poparcia jednocześnie pokonując Rafała Kosowskiego, który uzyskał ponad 41 proc. poparcia i uplasował się na drugim miejscu.

Bochnia

W Bochni szykuje się druga tura wyborów, w której powalczą ze sobą Magdalena Łacna, która zdobyła w pierwszym starciu ponad 20 proc. poparcia oraz Ireneusz Sobas (ponad 23 proc. poparcia).

Brzesko

W Brzesku sytuacja wydaje się być jasna: Tomasz Latocha otrzymał ponad 67 proc. wszystkich głosów. Jego kontrkandydat Janusz Filip otrzymał 4 350 głosów co dało poparcie na poziomie ponad 32 proc.

Dąbrowa Tarnowska

W Dąbrowie Tarnowskiej w drugiej turze zmierzą się Andrzej Giza, który otrzymał w niedzielnym głosowaniu ponad 42 proc. poparcia i Maciej Kaczmarski z wynikiem ponad 44 proc. poparcia.

Gorlice

PKW opublikowała również wstępne wyniki wyborów na burmistrza Gorlic. Tomasz Kukla zdobył tam 71 proc. głosów, z kolei na drugim miejscu uplasowała się Beata Mikruta-Kawa.

Kraków

W Krakowie dojdzie do drugiej tury głosowania, w której powalczą Aleksander Miszalski z poparciem prawie 38 proc. i Łukasz Gibała, który uzyskał prawie 27 proc.

Są oficjalne wyniki wyborów prezydenckich w Krakowie! Miszalski z ewidentną przewagą
PKW opublikowało oficjalne wyniki wyborów prezydenckich w Krakowie

Limanowa

Jolanta Juszkiewicz zwyciężyła wyborach na urząd burmistrza miasta Limanowa, zyskując niemal 60 proc. poparcia. Urzędujący burmistrz Władysław Bieda, który ubiegał się o reelekcję, zdobył 2 474 głosów, czyli 40,01% wszystkich oddanych. Różnica to 1 235 głosów w skali całego miasta.

Miechów

W Miechowie nie było niespodzianek, ponieważ tam ubiegał się o stanowisko burmistrza jeden kandydat Dariusz Marczewski uzyskując prawie 88 proc. poparcia.

Myślenice

W Myślenicach szykuje się druga tura wyborcza. Zmierzą się w niej Jarosław Szlachetka (poparcia na poziomie 44 proc.) oraz Maciej Ostrowski z prawie 37 proc. poparciem.

Nowy Sącz

Wszystko wskazuje na to, że Ludomir Handzel zostanie na drugą kadencję prezydentem Nowego Sącza. Zdobył ponad 50 proc głosów, wygrywając w pierwszej turze.

Nowy Targ

Jak podaje Państwowa Komisja Wyborcza,  we wczorajszych wyborach na burmistrza Nowego Targu Grzegorz Watycha zebrał ponad 43 proc. głosów, tym samym nie uzyskał wymaganej większości i konieczna będzie dogrywka. W drugiej turze  zmierzy się on z Maciejem Tokarzem,  który otrzymał ponad 29 proc. głosów.

Olkusz

W Olkuszu najwięcej głosów zdobył Roman Piaśnik, który uzyskał ponad 31 proc. poparcia. Na drugim miejscu uplasował się Paweł Piasny z wynikiem ponad 25 proc.

Oświęcim

Janusz Chwierut (PO) uzyskał reelekcję uzyskując ponad 54 proc. poparcia. Drugi wynik osiągnął Jakub Przewoźnik (PiS) prawie 26 proc. popracia

Proszowice

Mieszkańcy Proszowic głosowali na dwóch kandydatów  na fotel burmistrza. W efekcie swoje stanowisko utrzymał Grzegorz Cichy, na którego głosy oddało 3649 osób (ponad 55 proc.). Na jego rywala, Grzegorza Sopalę, głosowały 2892 osoby (ponad 44 proc.).

Sucha Beskidzka

Mieszkańcy Suchej Beskidzkiej głosowali tylko ne jednego kandydata na stanowisko burmistrza, był nim Stanisław Lichosyt, który zdobył 2592 głosy i ponad 76 proc. poparcia.

Wadowice

W Wadowicach Bartosz Kaliński, kandydat komitetu Koalicja dla Wadowic, uzyskał ponad 55 procent głosów.

Wieliczka

W Wieliczce będzie druga tura głosowania. Powalczą w niej Artur Kozioł, który w pierwszej turze otrzymał ponad 34 proc. poparcia oraz Rafał Ślęczka z wynikiem prawie 34 proc.

Fot.: Mateusz Łysik

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka