piątek, 7 czerwca 2024 17:00

Na majówkę za granicę pociągiem? Bilety są naprawdę tanie!

Autor Katarzyna Domagała
Na majówkę za granicę pociągiem? Bilety są naprawdę tanie!

Majówka 2024 to idealny czas na krótki wypad za granicę. Jak informuje Onet, PKP oferuje atrakcyjne połączenia do najpiękniejszych europejskich  stolic, takich jak Wiedeń, Budapeszt, Praga czy Berlin. Dzięki niskim cenom biletów, podróż pociągiem może być tańsza niż lot samolotem.

Czar Wiednia na wyciągnięcie ręki

Wiedeń, stolica Austrii, to miejsce, które zachwyca swoim zabytkowym pięknem i klimatem dawnej świetności. Pociągi PKP odjeżdżają do Wiednia z takich polskich miast jak Gdynia, Warszawa, Kraków, Wrocław czy Przemyśl. Bilet w drugiej klasie na pociąg, który odjeżdża z Krakowa do stolicy Austrii 4 maja, kosztuje zaledwie 87 zł.

Pałac Schönbrunn w Wiedniu / Fot.: Thomas Wolf (Wikipedia)

Budapeszt - stolica nad Dunajem

Budapeszt to miasto, które zachwyca swoją architekturą i klimatem. Stolica Węgier oferuje wiele atrakcji, takich jak Baszta Rybacka, termalne kąpiele czy przepiękny budynek Parlamentu. Do Budapesztu dojedziemy pociągiem z Warszawy, Katowic, Krakowa, Rzeszowa czy Przemyśla. Bilet na pociąg odjeżdżający 4 maja z Warszawy do Budapesztu kosztuje 150 zł.

Siedziba parlementu w Budapeszcie / Fot.: Sveter (Wikipedia)

Praga - miasto zabytków i piwa

Praga, stolica Czech, to miejsce, które łączy w sobie tradycję i nowoczesność. Zamek na Hradczanach, Most Karola czy jeden z najstarszych zegarów astronomicznych  na świecie to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na turystów. Do Pragi dojedziemy pociągiem z Warszawy, Katowic, Przemyśla czy Krakowa. Bilet na pociąg odjeżdżający 4 maja z Warszawy do Pragi kosztuje 109 zł.

Widok na mosty w Pradze / Fot.: che (Wikipedia)

Berlin - stolica Niemiec o wielu obliczach

Berlin to miejsce, które łączy w sobie historię z nowoczesnością. Wyspa Muzeów, Brama Brandenburska czy Reichstag to tylko niektóre z atrakcji, które czekają  na turystów. Do Berlina dojedziemy pociągiem z Warszawy i Gdyni/Gdańska. Bilet na pociąg odjeżdżający 4 maja z Warszawy do Berlina kosztuje 153 zł.

Katedra ewangelicka w Berlinie / Fot.: Ansgar Koreng (Wikipedia)

Podróż pociągiem - wygoda i oszczędność

Podróż pociągiem to nie tylko wygoda, ale także oszczędność. Bilety na połączenia PKP Intercity możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych. Dzięki temu, podróż  pociągiem może okazać się tańsza niż lot samolotem.

Majówka 2024 to idealny czas na krótki wyjazd za granicę. Wykorzystaj ten czas i odkryj piękno europejskich stolic.

Źródło: Onet

Fot.: Mateusz Łysik

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje

Rozrywka