piątek, 17 maja 2019 11:34

"Tango" za 350 groszy! - Dzień Teatru Publicznego w Tarnowie

Autor Marzena Gitler
"Tango" za 350 groszy! -  Dzień Teatru Publicznego w Tarnowie

Blisko 100 instytucji kultury z aż 40 polskich miast weźmie udział w Dniu Teatru Publicznego. Bilety za symboliczne 350 groszy mogą nabyć widzowie m.in. Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie, który zaprasza na "Tango" Mrożka.

18 maja przed kasami teatrów w całej Polsce ustawią się długie kolejki. Punktualnie o godz. 10.00 ruszy sprzedaż puli biletów, które biorą udział w wyjątkowej, unikatowej akcji. Mowa o Dniu Teatru Publicznego, angażującym blisko 100 instytucji kultury z aż 40 miast. Wszystkie udostępniają swojej publiczności wejściówki w symbolicznej cenie 350 groszy. Można kupić je wyłącznie za pośrednictwem kasy teatru i wyłącznie w jeden, określony dzień. W tym roku będzie to właśnie 18 maja. Spektakle „za grosze” będą jednak grane przez cały tydzień – do 26 maja.

"Świętujemy Dzień Teatru Publicznego w Polsce! Z tej okazji bilety na spektakl "Tango" Sławomira Mrożka 19 maja, o godz. 19:00 będzie można zakupić za 350 groszy, w ramach ogólnopolskiej akcji Instytutu Teatralnego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sprzedaż biletów na spektakl 19 maja, o 19:00 będzie odbywać się wyłącznie w kasie Teatru. Rozpoczęcie sprzedaży - 18 maja 2019 r. godz. 17:00. Na to wydarzenie nie można dokonywać rezerwacji miejsc. Jedna osoba może zakupić maksymalnie 2 bilety." - zapraszają organziatorzy akcji w Tarnowie.

Spektakl, który bedzie można obejrzeć w Tarnowie to klasyka polskiej literatury spod znaku absurdalnego humoru. Rodzina w dramacie Mrożka to soczewka, w której odbijają się wciąż aktualne niepokoje, napięcia, międzypokoleniowe konflikty i mechanizmy historii. Panuje w niej „bezwład, entropia i anarchia”. Świat naznaczony jest brakiem zasad i rozkładem wartości, a całkowita niemoc inteligencji toruje drogę do władzy prymitywnej, brutalnej sile. Napisana ponad pół wieku temu groteskowa tragikomedia "nie chce się zestarzeć" i z przenikliwością oraz poczuciem humoru opisuje także nasze czasy. Zawsze znajdzie się jakiś Artur, który za wszelką cenę próbuje przywrócić porządek zastanego świata i jakiś Edek, który czai się tuż za plecami tego pierwszego.

Premiera odbyła się 11 maja 2019 r. Spektakl bierze udział w V edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa"

Autor: Sławomir Mrożek
Opracowanie tekstu i reżyseria: Edward Wojtaszek
Scenografia i kostiumy: Weronika Karwowska
Muzyka: Tomasz Bajerski
Ruch sceniczny: Leszek Bzdyl
Reżyseria światła: Karolina Gębska
Asystentka reżysera: Matylda Baczyńska
Asystentka scenografa: Zofia Jocek
Inspicjentka, suflerka: Aleksandra Stach

inf. UMWM, Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie, foto: Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie

Tarnów - najnowsze informacje