czwartek, 3 grudnia 2020 12:45

Tarnów: Bajkowy autobus „Soleskiego” – teatr przyjechał do dzieci

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów: Bajkowy autobus „Soleskiego” – teatr przyjechał do dzieci

Na ulice Tarnowa wyjechał dziś niezwykły autobus. W ramach festiwalu Mała Talia, który rozpocznie się 6 grudnia, tarnowski teatr przygotował przedsmak tego, co czeka najmłodszych widzów. Śpiewający aktorzy dotarli do tarnowskich przedszkoli.

„Solski autobus bajkowy” wyruszył o godzinie 10:30 spod teatru i kursował po Tarnowie, zatrzymując się przy pięciu przedszkolach w mieście. Przystanki zaplanowano w Przedszkolu Publicznym nr 35 z Oddziałem Integracyjnym, Przedszkolu Niepublicznym Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP, Przedszkolu Publicznym Nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi, Przedszkolu Publicznym Nr 8 „Pod Stokrotką” oraz Społecznym Przedszkolu Językowym im. ks. prof. Józefa Tischnera.

Solski autobus bajkowy

Rozśpiewany autobus Solskiego odwiedził dziś dzieci z kilku tarnowskich przedszkoli. Serdecznie dziękujemy im za obecność oraz za ciepłe i radosne przyjęcie. Solski autobus bajkowy był pierwszym wydarzeniem w ramach XII Festiwalu Mała Talia 2020, który zostanie oficjalnie rozpoczęty w dniu świętego Mikołaja - 6 grudnia. Dziękujemy także Miejskimu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu sp. z o.o. w Tarnowie oraz kierowcy Damian Wrona za bezpieczny przejazd autobusu. W akcji uczestniczyły dzieci z przedszkoli: Przedszkole pod Smerfem, Przedszkole Publiczne nr 35 z Oddziałem Integracyjnym w Tarnowie-Mościcach, Przedszkole Osiedle, Przedszkole Publiczne nr 8 "Pod Stokrotką" w Tarnowie oraz Społeczne Przedszkole Językowe Tischnera.

Opublikowany przez Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie Czwartek, 3 grudnia 2020

Pomysł zrodził się 11 listopada. Wtedy na ulice miasta wyruszył rozśpiewany autobus, w którym aktorzy tarnowskiego teatru śpiewali patriotyczne piosenki.

- Tym razem postanowiliśmy odwiedzić kilka tarnowskich przedszkoli, gdzie na krótką chwilę spotkamy się z naszymi najmłodszymi widzami. Happening ten to część działań promocyjnych wokół Festiwalu Mała Talia, ale przede wszystkim, mamy nadzieję będzie miłą niespodzianką i radosnym przeżyciem dla dzieci - mówi Rafał Balawejder, dyrektor naczelny teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

inf. UM Tarnów, fot. Facebook/Teatr Solskiego w Tarnowie

Tarnów - najnowsze informacje