środa, 5 maja 2021 07:16

Tarnów. Ta część ulicy wkrótce będzie gotowa. Kierowców czeka zmiana organizacji ruchu

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Ta część ulicy wkrótce będzie gotowa. Kierowców czeka zmiana organizacji ruchu

W połowie maja zakończy się remont północnej części ulicy Lwowskiej. Oznacza to, że niedługo ruch będzie się odbywać po nowo wyremontowanym odcinku. Kierowców będzie czekała zmiana organizacji ruchu.

Od strony wiaduktu wykonany zostanie tak zwany bajpas. Pozwoli on ominąć obiekt mostowy na potoku Małochlebówka. Od strony szpitala wykonane zostanie dowiązanie do układu komunikacyjnego.

- To wszystko najpóźniej do pierwszej połowy maja. Wtedy też po stronie południowej będą prowadzone prace rozbiórkowe. Warstwa ścieralna na nowym odcinku nie została jeszcze położona, stanie się to dopiero przed oddaniem drogi do użytku - informuje Urząd Miasta.

Zgodnie z umową z wykonawcą, zakończenie wszystkich robót planowane jest na jesień tego roku. Koszt prac budowlanych w pierwszym etapie modernizacji ul. Lwowskiej to ponad 20 milionów złotych. Znaczną część tej kwoty stanowi dofinansowanie spoza budżetu miasta.

Tarnów. Ul. Romanowicza do remontu. Ten przystanek będzie nieczynny
Prace drogowe, prowadzone na ulicy Romanowicza, trwają. W związku z tym, Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie poinformował o zamknięciu jednego z przystanków.

W efekcie powstanie dwujezdniowa ulica, z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Rondo Zesłańców Sybiru będzie dwupasowe. Po południowej części Lwowskiej zostanie zbudowany chodnik, a po północnej – ciąg pieszo-rowerowy. Obie jezdnie będą oddzielone pasem zieleni. Zostanie także wydzielony pas ruchu do lewoskrętów. Dodatkowo będą parkingi, na których łącznie będzie 170 miejsc postojowych.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje