poniedziałek, 15 lutego 2021 19:58

Tragedia na stoku. Zginął 34-latek z powiatu oświęcimskiego. Osierocił córeczkę

Autor Marzena Gitler
Tragedia na stoku. Zginął 34-latek z powiatu oświęcimskiego. Osierocił córeczkę

Do wypadku doszło dziś ok. godz. 11 na Pilsku w Beskidzie Żywieckim, w pobliżu schoniska PTTK na Hali Miziowej. 34-letni narciarz z powiatu oświęcimskiego uderzył w drzewo.

Do wypadku narciarza doszło w poniedziałek 15 lutego około godz. 11 na Pilsku. Dyżurny Grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego potwierdził, że poniżej Hali Miziowej, na wąskim odcinku, narciarz uderzył w drzewo i doznał rozległych obrażeń klatki piersiowej.

Na miejsce zostały wezwane służby ratunkowe, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Justyna Sochacka, rzecznik prasowy LPR, poinformowała, że mimo podjętych wysiłków nie udało się uratować życia 34-letniego narciarza. O wypadku poinformował portal "Bielsko-Biała Nasze Miasto".

Asp. szt. Mirosława Piątek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żywcu dodała, że do wypadku doszło około godz. 11.00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że narciarz, 34-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego, podczas jazdy stracił panowanie i uderzył w drzewo. Mimo prowadzonej reanimacji zmarł. Okolicznoścui wypadku wyjaśniają policjanci KPP w Żywcu pod nadzorem prokuratora.

Zdjęcia z akcji ratunkowej zamieściło na Facebooku Ratownictwo Medyczne w Żywcu.

Wypadek na Pilsku, walka o życie. W gotowości śmigłowiec z Opola

Opublikowany przez Ratownictwo Medyczne w Żywcu Poniedziałek, 15 lutego 2021

Zdjęcia lądujacego śmigłowca LPR, którego załoga udziałała pomocy poszkodowanemu opublikowała strona Żywiec112.  

12:26 Korbielów Ratownik 23 z bazy w Opolu przed chwilą wylądował na Hali Miziowej. Załoga śmigłowca za chwilę podejmie...

Opublikowany przez Żywiec112 Poniedziałek, 15 lutego 2021

Ofiarą nieszczęśliwego wypadku jest doświadczony instruktor narciarstwa. Osierocił 9-misięczną córeczkę. Przyjaciele zmarłego utworzyli zbiórkę na wsparcie rodziny.

Wsparcie dla rodziny naszego przyjaciela Wojtiego. | zrzutka.pl
Wojtek Wawrzyniak. Ojciec 9 miesięcznej Zuzi. Mąż Ani. Instruktor, pasjonat narciarstwa. Dusza towarzystwa. Przyjaciel. Wspaniały, pełen energii, zawsze pozytywnie nastawiony do życia z sercem na dłoni, młody człowiek.. Tragiczny wypadek na nartach odebrał nam go dzisiaj 15.02.21 na zawsze.Drodzy! J…

"Drodzy! Jako przyjaciele czujemy się odpowiedzialni za wsparcie najbliższej rodziny Wojtka. Pokażmy, że może na nas liczyć! Zachęcamy wszystkich znajomych, kursantów, osoby z branży narciarskiej i nie tylko do wsparcia. To nie powinno się nigdy wydarzyć! Jesteśmy z Tobą Wojti!!! Będziesz na zawsze w naszych sercach!" - napisali.

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje