środa, 17 stycznia 2024 14:56

Tragiczny wypadek na moście Dębnickim: Przedłużono śledztwo. Znamy powód

Autor Mirosław Haładyj
Tragiczny wypadek na moście Dębnickim: Przedłużono śledztwo. Znamy powód

O trzy miesiące przedłużono śledztwo w sprawie tragicznego wypadku, do którego doszło w lipcu na moście Dębnickim. Protokół z przesłuchania świadka wciąż nie trafił do krakowskiej prokuratury.

Do tragicznego wypadku doszło 15 lipca 2023 r. około 3 w nocy w Krakowie. Kierujący Renault Megane jadący Aleją Krasińskiego w kierunku Mostu Dębnickiego stracił nagle panowanie nad pojazdem, potrącił słupki zawężające jezdnię, przejechał przez skrzyżowanie w lewą stronę uderzając w słup sygnalizacji świetlnej i lampę oświetlenia ulicznego, a następnie zjechał, dachując, po schodach na Bulwar Czerwieński, gdzie z kolei uderzył w betonowy murek okalający ścieżkę dla pieszych. Na miejscu szybko zjawiły się służby. Strażacy wyciągali poszkodowanych z pojazdu, pogotowie reanimowało ich. Niestety czwórka mężczyzn, która znajdowała się w samochodzie, zmarła.

Prokuratorskie śledztwo

Sprawą zajęła się prokuratura. We wtorek (19 września) prokurator Kinga Okoń z Prokuratury Okręgowej w Krakowie poinformowała o ustaleniach biegłych zajmujących się wypadkiem. – Z opinii biegłych wynika, że prędkość zarejestrowana w chwili mijania pieszego przekraczała 162 km/h i rejestratory nie odnotowały próby podjęcia przez kierującego pojazdem manewru hamowania – powiedziała PAP.

Po sprawdzeniu monitoringu okazało się również, że był świadek tego tragicznego zdarzenia. Po odnalezieniu mężczyzny, stwierdzono, że to obywatel Wielkiej Brytanii, który zdążył wrócić do ojczyzny.

Kolejne trzy miesiące

Prokuratura wysłała ponaglenie do strony brytyjskiej, jednak wciąż nie otrzymano protokołu przesłuchania świadka. Z tego powodu śledztwo w sprawie tragicznego wypadku przedłużono o kolejne trsy miesiące. Zeznania Brytyjczyka mają uzupełnić opinię biegłych. Są więc niezbędne do zamknięcia śledztwa. Kiedy zostaną przekazane, prokuratura podejmie ostateczne decyzje w sprawie.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka