niedziela, 12 marca 2023 07:03

Barbara Nowak zaapelowała do szkół. "Trzeba, by Polacy stali się tarczą". Chodzi o Jana Pawła II

Autor Mirosław Haładyj
Barbara Nowak zaapelowała do szkół. "Trzeba, by Polacy stali się tarczą".  Chodzi o Jana Pawła II

Barbara Nowak Małopolski Kurator Oświaty zaapelowała na stronie kuratorium, by w placówkach edukacyjnych pojawiły się obrazy Jana Pawła II.

W związku z emisją reportażu Marcina Gutowskiego „Franciszkańska 3” w TVN24 oraz publikacją książki Ekke Overbeeka „Maxima Culpa. Jan Paweł II wiedział”, Małopolska Kurator Oświaty postanowiła zaapelować do dyrektorów szkół, przedszkoli i innych placówek edukacyjnych.

Na Twitterze głos zabrała już 9 marca.

– Trzeba, by Polacy stali się tarczą zasłaniającą św. Jana Pawła II przed plugastwem. Każdy Polak powinien zdecydowanie powiedzieć oszczercom -NON POSSUMUS. Niech portret #JPII pojawi się w oknach mieszkań i zakładów pracy, będzie z nami na profilach społ., w pracy i w szkole

– napisała.

Dzień później na stronie Kuratorium Oświaty w Krakowie zamieszczono "Ważny apel Małopolskiego Kuratora Oświaty". Barbara Nowak Małopolski Kurator Oświaty zaapelowała w nim do dyrektorów, nauczycieli i rodziców, by w placówkach edukacyjnych pojawiły się obrazy Jana Pawła II.

Poniżej pełny tekst apelu.

Od kilku lat już trwa nieprzerwanie atak na system wartości leżący u podstaw cywilizacji chrześcijańskiej.
W ostatnich miesiącach prowadzona jest szczególnie podła kampania szkalowania naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II – Człowieka, który swoją moralną siłą, ogromną wiedzą oraz głęboką wiarą zadziwiał podczas swojego pontyfikatu cały świat, a nie tylko wyznawców religii chrześcijańskiej.
To Jego zdecydowana postawa i działania pozwoliły Polsce odzyskać Wolność, zrzucić jarzmo ustroju totalitarnego komunistycznego. Jego miłość do Boga i bliźniego pozwoliła uciskanym narodom i jednostkom odzyskać godność. Preparowane dziś „dowody” przeciwko Janowi Pawłowi II są cynicznym kłamstwem obliczonym na zniszczenie autorytetu  Świętego.
Prawda jest naszą siłą. Nie pozwólmy zatriumfować złu. Dajmy świadectwo Prawdy i tak jak Wielki Papież kiedyś upominał się o nas, my dziś walczmy o przekaz Prawdy Jego Osoby i dzieł.
Zwracam się do Państwa z prośbą, aby we wszystkich przedszkolach, szkołach, placówkach na widocznych miejscach pojawił się portret Jana Pawła II. Niech Jego dobra twarz wita młodych ludzi, pracowników i gości. Bądźmy ludźmi honoru. Budujmy wspólnotę odważnych obrońców Wielkiego Polaka.
Stańmy przy Nim tak, jak On stanął przy nas.

Fot.: FB, Wikipedia (Autorstwa Gregorini Demetrio, CC BY-SA 3.0)

Kraków

Kraków - najnowsze informacje