czwartek, 10 grudnia 2020 15:38

Trzy szkoły z Małopolski zwycięzcami konkursu Empiku. Do kogo trafi 1000 książek?

Autor Marzena Gitler
Trzy szkoły z Małopolski zwycięzcami konkursu Empiku. Do kogo trafi 1000 książek?

1000 książek wybranych przez uczniów trafi do placówek w powiecie wielickim, olkuskim i Krakowie, które zwyciężyły w piątej już edycji konkursu Empiku "Tysiąc powodów by czytać".  

Zakończyła się 5. edycja konkursu „1000 powodów, by czytać”, organizowanego przez Empik. Akcja promuje czytelnictwo wśród najmłodszych i aktywizuje lokalne społeczności. Mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią prace plastyczne zgłosili uczniowie ponad 550 szkół podstawowych z całego kraju. W trwającym przez miesiąc głosowaniu każdy miał szansę okazać wsparcie wybranej szkole – z jednego konta w aplikacji mobilnej Empiku codziennie można było oddać jeden głos na ulubioną pracę. Aby wyrównać szanse, szkoły podzielono na dwie kategorie – placówki do 120 oraz powyżej 120 uczniów.

Do kogo trafi 1000 książek od Empiku?

W wyniku głosowania wyłonionych zostało 10 zwycięskich podstawówek, po 5 z każdej kategorii. W tegorocznym konkursie zwyciężyły aż trzy szkoły z Małopolski. 1000 ksiązek wybranych przez uczniów trafi do Szkoły Podstawowej nr 134 w Krakowie, Szkoły Podstawowej nr 3 w ZespoleSzkolno-Przedszkolnym w Niepołomicach (obie w kategorii do 120 uczniów) oraz do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w mKluczach (w konkursie na wideo).

Biblioteka szkolna to miejsce dostępne dla każdego ucznia, w którym codziennie można odkrywać kolejne porywające historie. Pod warunkiem, że dziecko znajdzie w niej takie książki, które wpisują się w jego zainteresowania i będą w stanie naprawdę zawładnąć wyobraźnią. Program „1000 powodów, by czytać” od pięciu lat otwiera szerzej drzwi do świata literatury przed najmłodszymi czytelnikami – podkreślają organizatorzy.

Dlatego w styczniu uczniowie każdej ze zwycięskich podstawówek ułożą listy czytelniczych marzeń – czyli tytułów, które zobaczą na półkach swoich szkolnych bibliotek. Ponadto do laureatów trafi 30 czytników PocketBook z dostępem do 30 tysięcy e-booków w aplikacji Empik Go.

Małopolska - najnowsze informacje