poniedziałek, 8 czerwca 2020 14:54

Tuchów. Koronawirus w klasztorze i DPS-ie. Zakażonych 55 osób, 8 osób w szpitalu

Autor Marzena Gitler
Tuchów. Koronawirus w klasztorze i DPS-ie. Zakażonych 55 osób, 8 osób w szpitalu

Koronawirusa potwierdzono już u 55 osób w Tuchowie, które brały udział w uroczystościach w klasztorze redemptorystów, gdzie powstało ognisko zakażenia. Ostatnie testy potwierdziły zakażenie już u 31 zakonników, 18 sióstr prowadzących Dom Pomocy Społecznej i dwóch pensjonariuszy oraz trzech mieszkańców. Osiem osób jest hospitalizowanych, kwarantanną objęto 410 osób.

Do szpitala trafiła 14-latka, która zakaziła się koronawirusem najprawdopodobniej na bierzmowaniu w tuchowskim sanktuarium. Zakażona jest też jej 40-letnia matka, które pracuje w przedszkolu. Przedszkole jest zamkniete, a wszystkie osoby, które miały z nią kontakt są na kwarantannie.

Zakażenie potwierdzono też u organisty, który pracował w szkole muzycznej. W zwiąku z tym kwarantanna objeto wszystkich nauczycieli, którzy mieli z nim kontakt.

Przypominamy, że ognisko zakażenia w Tuchowie powstało po święceniach kapłańskich, 30 maja. Był na nich zakonnik zakażony koronawirusem, który wcześniej przebywał w Domu Rekolekcyjnym Ojców Redemptorystów w Kościelisku.

Oświadczenie klasztoru Drodzy Parafianie i Pielgrzymi! Jak wiadomo w ostatnich dniach klasztor w Tuchowie został...

Gepostet von Bazylika Mniejsza w Tuchowie am Sonntag, 7. Juni 2020

W związku z tym aż siedem małopolskich parafii zostało objętych kwarantanną, zakażenie dotknęło też inne wspólnoty redemptorystów w całej Polsce.

zobacz:

Rośnie liczba nowych zakażeń w Małopolsce. Koronawirus u redemptorystów - ale nie tylko
Z powodu kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem na kwarantannie jest już siedem parafii. W Tuchowie, gdzie doszło do powstania ogniska zakażenia, wróciły obostrzenia. Lawinowo rośnie też liczba zakażonych w powiecie suskim.
Sanepid zamknął kościół w Ryglicach. Był tam zakażony redemptorysta z Tuchowa
W niedzielę tarnowski Sanepid zadecydował o objęciu kwarantanną kolejnej parafii - tym razem chodzi o parafię pw. św. Katarzymy PM w Ryglicach. W zeszłym tygodniu posługę duszpasterską sprawował tu jeden z zakonników z Tuchowa, u którego potwierdzono koronawirusa.

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka