poniedziałek, 17 maja 2021 08:11

Sercowej akcji ciąg dalszy

Autor Mirosław Haładyj
Sercowej akcji ciąg dalszy

Kolejna partia nakrętek w ramach pomocy Marcelkowi Kubali trafiła w ręce Marzeny Wołek – mieszkanki gminy Dębno, która od paru miesięcy odbierała po kilka worków nakrętek i skrupulatnie segregowała wykorzystując wolne popołudnia.

Marzena, jako jeden z żołnierzy Armii Marcelka opróżniała gminne serce z nakrętek, pomagając chłopcu i jego rodzicom. – Mój garaż jest załadowany kolejnymi workami, które trzeba posegregować. Ale kiedy tylko mam czas, sprawdzam które nadają się do sprzedaży. Cieszę się, że mogę pomóc – mówi Marzena Wołek.

Dzięki pomocy ludzi dobrej woli, chłopiec wraz z rodzicami poleciał do Stanów Zjednoczonych po zdrowie. Kosztowna operacja powiodła się, a Marcelek wraz z rodziną jeszcze przez kilka miesięcy pozostanie za oceanem pod opieką lekarzy. Obecnie chłopiec, po kilku godzinach niepokoju przez podwyższoną gorączkę, przebywa w szpitalu. W poście na jego facebookowej stronie możemy przeczytać: – Lekarze zlecili wiele badań, które nie pokazały nic niepokojącego. Ze względu jednak na to, że od transplantacji minęło dopiero sześć tygodni lekarze postanowili zatrzymać Marcelka w szpitalu na obserwację. W tym momencie Marcelek czuje się już dobrze.

Gmina Dębno zapowiedział za pośrednictwem swoje strony internetowej, że to jeszcze nie koniec akcji pomocowej. – Trzymamy kciuki za chłopca wspierając jednocześnie jego rodziców. To jednak nie koniec sercowego pomagania. Zachęcamy wszystkich mieszkańców to oddawania nakrętek. Do metalowego serca można wrzucać wszystkie plastikowe nakrętki: z butelek po wodzie mineralnej, napojach, sokach, jogurtach, chemii gospodarczej czy kosmetykach – można przeczytać w komunikacie na internetowej stronie gminy.

Urzędnicy zachęcają także do zgłaszania osób, chętnych do partycypowania w tego rodzaju zbiórkach. – Jeśli potrzebujesz naszej pomocy lub znasz kogoś komu nakrętkowa akcja mogłaby pomóc, skontaktuj się z Urzędem Gminy Dębno – napisano w komunikacie. Sprawą pomocy zajmuje się Referat Promocji, Rozwoju i Wsparcia Inwestycji z którym można kontaktować się pod numerem telefony: 14 631 85 64, lub pisząc na adres: elzbieta.solak@gminadebno.pl.

Fot. i inf.: UG Dębno

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje