poniedziałek, 11 maja 2020 20:15

W Wuchanie wykryto nowe ognisko koronawirusa. Shulan w „trybie wojennym”

Autor Mirosław Haładyj
W Wuchanie wykryto nowe ognisko koronawirusa. Shulan w „trybie wojennym”

Doniesienia płynące z Chin są niepokojące. Narodowa Komisja Zdrowia Chin odnotowała najwyższy dobowy przyrost od kwietnia.

W chińskim Wuhanie stwierdzono 5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wszystkie dotyczą jednego osiedla mieszkalnego.

Wszystkie najnowsze przypadki zostały zaklasyfikowane jako bezobjawowe, co oznacza, że ​​wykazały pozytywny wynik testu na obecność COVID-19, ale nie wykazywały objawów klinicznych, takich jak kaszel lub gorączka. Tacy ludzie mogą rozprzestrzeniać wirusa, mimo że nie są chorzy. Chiny nie wliczają przypadków bezobjawowych do oficjalnych statystyk potwierdzonych infekcji, dopóki chorzy nie wykażą objawów

- cytuje BBC portal tvn24.pl

Kolejne odnotowano w położonym na północnym wschodzie kraju mieście Shulan. Władze postanowiły, że przejdzie ono w "tryb wojenny", a poziom zagrożenia koronawirusem podniesiono ze "średniego" na "wysoki". W znajdującym się przy granicy z Rosją mieście tymczasowo zamknięto urzędy, lokale usługowe i sklepy przemysłowe.  Mieszkańcom nakazano pozostanie w domach, z których po niezbędne zakupy może wychodzić tylko jeden członek rodziny.

koronawirus najnowsze informacje

Inf.: tvn24.plEuropa i świat - najnowsze informacje