niedziela, 16 lutego 2020 23:23

Wenecja: Anioł nad Placem św. Marka zainaugurował karnawał

Autor Tomasz Stępień
Wenecja: Anioł nad Placem św. Marka zainaugurował karnawał

Tysiące ludzi zebrało się w niedzielę na Placu Świętego Marka, aby być świadkami „Lotu Anioła”, który  tradycyjnie otwiera doroczny Karnawał w Wenecji.

Volo dell'Angelo - video ufficiale

Incontenibile e irrefrenabile voglia di festeggiare! L'Angelo del Carnevale 2020, Linda Pani, saluta la città e spicca il volo. E sul palco si brinda tutti insieme, grazie ad Aperol Spritz! ======= Uncontainable and "folly" desire to celebrate! The Angel of Carnival 2020, Linda Pani, greets the city and takes flight. And than a toast all together on the stage, thanks to Aperol Spritz! #CarnevaleVenezia2020 Aperol Spritz

Gepostet von Carnevale di Venezia - Official Page am Sonntag, 16. Februar 2020

W pierwszą niedzielę karnawału młoda kobieta połączona uprzężą z liną szybuje w powietrzu pozdrawiając całe miasto prosto z 99-metrowej dzwonnicy Bazyliki Świętego Marka na plac, u stóp Bazyliki. To jest właśnie „Lot Anioła”, który – jak głosi legenda – ma swoje korzenie w zdarzeniu, które miało miejsce w połowie XVI wieku. Wtedy to turecki akrobata zrobił coś, co oszołomiło Wenecjan. Przeszedł po linie z łodzi zacumowanej w nabrzeżu przy Kanale św. Marka na szczyt Wieży Świętego Marka, a następnie z wieży na balkon Pałacu Dożów. Miał to być hołd dla doży. Przedstawienie, nazywane najpierw „Lotem Turka”, odbywa się co roku inaugurując wenecki karnawał. Tym razem aniołem była 20-letnia Linda Pani.

Karnawał w Wenecji, którego tradycja sięga 1162 roku, organizowany jest bezpośrednio przed okresem Wielkiego Postu. Przyciąga tłumy zagranicznych i włoskich turystów na maskowe bale i przedstawienia teatralne. Potrwa do 25 lutego.

Europa i świat - najnowsze informacje