czwartek, 21 marca 2024 12:51

„Taka sama, a jednak inna.” Wielkie święto w wielickiej "trójce" [WIDEO]

Autor Marzena Gitler
„Taka sama, a jednak inna.” Wielkie święto w wielickiej "trójce" [WIDEO]

W poniedziałek, 18 marca symbolicznie otwarto nową część dydaktyczną w Szkole Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieliczce. W uroczystości wziął udział burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

W poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika odbyło się uroczyste otwarcie nowej części rozbudowanego budynku. Mottem szkolnego święta były słowa: „Taka sama, a jednak inna”.

Dzięki rozbudowie prowadzonej przez Miasto i Gminę Wieliczka budynek szkoły powiększył się o nowe, trzykondygnacyjne skrzydło wraz z piwnicami. W budynku znalazło miejsce 9 pomieszczeń dydaktycznych, hol wejściowy, pomieszczenia socjalne, a w podziemiu nowa szatnia. Zakres inwestycji obejmował też przebudowę instalacji zewnętrznych oraz przyłączy.

Dzięki rozbudowie budynek został przystosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami – w nowym skrzydle znajduje się winda.

  • Zobacz:
Podpisano umowę na rozbudowę wielickiej “trójki”
Wieliczka wiadomości. Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł podpisał umowę z wykonawcą na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 3 w Wieliczce.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły Elżbieta Obal-Dyrek. Po poświęceniu nowego skrzydła, podsumowała działania inwestycyjne i podziękowała władzom gminy za zakończenie inwestycji. Potem głos zabrał Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł, absolwent szkoły, który podziękował wszystkim radnym za zrozumienie i wsparcie dla prowadzonych inwestycji edukacyjnych.

Czuję jakby to było wczoraj... Szkoła Podstawowa nr 3 w Wieliczce Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka

Opublikowany przez Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Wtorek, 19 marca 2024

Podczas części oficjalnej wystąpił także Przewodniczący Zarządu Osiedla Sienkiewicza -Asnyka-W. Pola - Piotr Marzec, który podkreślał dobrą współpracę i osiągnięcia wielickiej „trójki”.

W części artystycznej nie zabrakło akcentów muzycznych: występu gitarzystów z VIII klasy oraz przedstawienia uczniów pt. "Zemsta". Zebrani goście mogli zobaczyć sale dydaktyczne w nowym skrzydle oraz wpisać się do księgi pamiątkowej.

fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka