poniedziałek, 2 stycznia 2023 11:52

70-latka wskoczyła do Wisły i zaczęła się topić. Rozpoczęła się walka z czasem

Autor Mirosław Haładyj
70-latka wskoczyła do Wisły i zaczęła się topić. Rozpoczęła się walka z czasem

Policjanci Komisariatu Wodnego Policji uratowali kobietę, która w poniedziałkowy poranek (2 stycznia) wskoczyła do Wisły.

W poniedziałek około godziny 8:50 dyżurny Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie otrzymał alarmującą informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o kobiecie, która według świadków miała wskoczyć do Wisły i topić się nieopodal mostu Powstańców Śląskich w Krakowie. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce patrol policyjnych „wodniaków” – młodszego aspiranta Tomasza Pycińskiego oraz młodszego aspiranta Piotra Iwińskiego, którzy patrolowali rzekę na łodzi służbowej.

Policjanci natychmiast podpłynęli na miejsce, gdzie zauważyli kobietę ledwo utrzymującą się na powierzchni dzięki grubej odzieży, która jednakże namakała i w każdej chwili kobieta mogła zniknąć pod wodą. Policjanci wyciągnęli ją na pokład łodzi, okryli kocem ratunkowym i udzielili pierwszej pomocy. Wychłodzoną (temperatura Wisły o tej porze roku wynosi około 2 stopnie C), ale przytomną, jak się okazało, 70-letnią mieszkankę woj. świętokrzyskiego, funkcjonariusze przekazali przybyłej niezwłocznie na miejsce załodze karetki pogotowia ratunkowego.

Policjanci Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie służą całą dobę. Dzięki temu, że ich siedziba znajduje się przy Wiśle, a ich łódź motorowa jest cały czas zwodowana, funkcjonariusze są w stanie podjąć interwencję o każdej porze na śródmiejskim odcinku Wisły zdecydowanie szybciej niż inne służby.

Fot główna: Most Powstańców Śląskich - Wikipedia/Radoslaw Nowak

Kraków

Kraków - najnowsze informacje