wtorek, 14 maja 2019 14:13

Wyjątkowy głos i zaskakujące dźwięki elektrycznych skrzypiec - Basia Kawa

Autor Michał Kizlich
Wyjątkowy głos i zaskakujące dźwięki elektrycznych skrzypiec - Basia Kawa

Wyjątkowy głos i zaskakujące dźwięki elektrycznych skrzypiec – to mieszanka pełnego pobudzającej kofeiny muzycznego balsamu dla duszy. Jego autorką jest Basia Kawa.Basia Kawa to wokalistka, skrzypaczka, autorka tekstów, kompozytorka. W programie koncertu są autorskie piosenki z pogranicza popu, softrocka i bluesa oraz znane covery (m.in. Bovska, Margaret, Jopek, Lindsey Stirling, Mrozu). Basia Kawa jest jedyną osobą w Polsce, która gra na specjalnie skonstruowanych dla niej 5-strunowych skrzypcach elektrycznych marki Jordan.

Żyć muzyką od pokoleń

Basia Kawa to młoda i ambitna wokalistka, która pokazała swoje romantyczne, a jednocześnie elektryzujące oblicze na nowej płycie pt. „Zdobyłeś” wydanej w listopadzie ubiegłego roku. Pracowała nad nią ze swoim zespołem przez ostatni rok. Na jej sukces liczyła nie tylko ona sama, ale także najbliżsi, którzy od zawsze trzymali za nią kciuki i wspierali w kolejnych krokach do muzycznego rozwoju. Jedną z osób, którym Basia zawdzięcza swoją pasję, był dziadek. To właśnie on wręczył Basi pierwsze skrzypce i zaszczepił w niej chęć nauki, którą później kontynuował tata, otwierając Basię na śpiew. – Tata zawiózł mnie na mój pierwszy konkurs, kiedy miałam 7 lat. W późniejszych latach pisał muzykę pod wiersze, żebym mogła śpiewać w kolejnych konkursach – wspomina Basia.

Wraz z przyjaźnią do podsuniętego przez dziadka instrumentu przyszła też miłość do mikrofonu. Dzięki temu połączeniu Basia tworzy dziś swoje piosenki z wykorzystaniem jedynych w Polsce pięciostrunowych skrzypiec elektrycznych, których wykonanie zlecono Johnowi Jordanowi w Stanach Zjednoczonych.

Zapraszamy na koncert który odbędzie się w krakowskim Klubie Buda, 18 maja br. o godz. 19.

Więcej informacji o wydarzeniu : KONCERT
Kanał artystki na portalu YOUTUBE


Kultura - najnowsze informacje