wtorek, 2 kwietnia 2024 09:38

Żałoba w Rabce-Zdroju. "Proszę wszystkich o modlitwę"

Autor Katarzyna Jamróz
Żałoba w Rabce-Zdroju. "Proszę wszystkich o modlitwę"

– W obliczu niewyobrażalnej tragedii, która wydarzyła się w Parku Zdrojowym, ogłaszam dwudniową żałobę w Gminie Rabka-Zdrój – poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Leszek Świder, burmistrz Rabki-Zdroju.

W Poniedziałek Wielkanocny (1 kwietnia) przez południe regionu przeszły potężne wichury. Bilans huraganowego wiatru okazał się tragiczny. Śmierć poniosło 5 osób.

W Zakopanem zginęły dwie osoby

W Zakopanem, po godzinie 11:00, na jadący samochód przewróciło się drzewo. Pojazdem jechała 23-letnia mieszkanka powiatu tatrzańskiego. Niestety, mimo wysiłku służb jej życia nie udało się uratować.

Fot. Policja Zakopane

Około godziny 13:00, w tym samym mieście, doszło do kolejnego tragicznego zdarzenia. W rejonie ul. Gładkie na grupę wychodzących z kościoła osób spadło drzewo. W wyniku wypadku śmierć poniósł 9-letni chłopiec z powiatu tatrzańskiego. Dwie kobiety zostały ranne.

Fot. Policja Zakopane

Rabka Zdrój: Nie żyją trzy osoby

Kolejna tragedia wydarzyła się w miejscowości Rabka-Zdrój. Około godziny 14:30 przy ul. Parkowej powalone pod naporem wiatru drzewo przygniotło trzy osoby. Niestety życia 69-latki, 43-latki oraz 7-letniego chłopca nie udało się uratować. Wszyscy ponieśli śmierć na miejscu.

Szanowni Państwo, W obliczu niewyobrażalnej tragedii, która wydarzyła się dzisiaj w Parku Zdrojowym ogłaszam dwudniową...

Opublikowany przez Leszek Świder Poniedziałek, 1 kwietnia 2024

Późnym wieczorem burmistrz Leszek Świder ogłosił za pośrednictwem mediów społecznościowych dwudniową żałobę w gminie. Dodatkowo, do środy włącznie, zawiesił wraz ze swoim komitetem kampanię wyborczą. "W obliczu niewyobrażalnej tragedii, która wydarzyła się dzisiaj w Parku Zdrojowym, ogłaszam dwudniową żałobę w Gminie Rabka-Zdrój. Zawieszam również, do środy włącznie, kampanię wyborczą: moją i kandydatów z mojego komitetu wyborczego w zarządzonych na dzień 7 kwietnia 2024 r. wyborach samorządowych. Składam rodzinom tragicznie zmarłych osób wyrazy głębokiego współczucia, łącząc się w bólu w tym trudnym i pełnym smutku czasie. Proszę wszystkich o powściągliwość oraz zadumę i modlitwę" – przekazał za pośrednictwem Facebooka.

Fot. Unsplash/Ilustracyjne/Screen z Facebook


Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka