poniedziałek, 22 lipca 2019 10:17

Zawoja: Old Friends zagrają w Klubie Winiarnia

Autor (red)
Zawoja: Old Friends zagrają w Klubie Winiarnia

To że amerykański folk, blues i rock jest mieszanką bardzo energetyczną wiedzą wszyscy. Dlatego tym bardziej miło nam zaprosić na koncert zespołu "Old Friends".

Niech nie zmyli Was pierwszy człon nazwy bo Panowie grają naprawdę żywiołowo. Jak sami mówią o sobie: “Postawiliśmy na brzmienie w pełni akustyczne, aby przywołać klimat sprzed kilkudziesięciu lat, zarówno w wykonywanych coverach, jak i własnych, autorskich kompozycjach. Nie zamykamy się jedynie w nurcie bluesowym. Z taką samą pasją gramy amerykański folk, southern-rock etc. Sięgamy nawet do tzw. jam-bandów (np. Dave Matthews Band). Wszystko akustycznie."

Kim jesteśmy?

Darek Sojka - doskonale znany miłośnikom muzyki celtyckiej jako filar zespołu "Carrantuohill", z powodzeniem realizuje swoje odwieczne marzenie, jakim jest granie bluesa na gitarze rezofonicznej. O utworach czarnych bluesmanów z początków ubiegłego wieku wie prawie wszystko. Nieustannie poszerza zakres instrumentów na których gra, ostatnio dołączyła mniej w Polsce znana gitara Weissenborn.

Michał Skuza, folkowiec, rozmiłowany w amerykańskiej muzyce drogi oraz pieśniach śpiewających poetów, przez lata całe śpiewał dla tych, którzy kochają taką muzykę i cenią sobie piękne teksty i krótkie sceniczne opowieści o tamtych ludziach i tamtych czasach. Z wykształcenia filolog (literatura i kultura USA), nauczyciel języka angielskiego, tłumacz i autor tekstów do utworów skomponowanych wspólnie z Darkiem Sojką.

Zapowiada się naprawdę świetna zabawa!

https://www.facebook.com/Old-Friends-1088923424465156/

https://www.facebook.com/events/2299637050121693/?active_tab=discussion

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje