czwartek, 4 marca 2021 14:52

Zielonki. Szybka reakcja policjantów pomogła uratować życie 76-latka

Autor Aleksandra Tokarz
Zielonki. Szybka reakcja policjantów pomogła uratować życie 76-latka

Policjanci z Komisariatu Policji w Zielonkach pomogli w uratowaniu życia 76-latka, który podczas jazdy samochodem dostał udaru. Mundurowi natychmiast przystąpili do akcji reanimacyjnej, która zakończyła się sukcesem.

27 lutego br. przed godz. 17:00 dyżurny Komisariatu Policji w Zielonkach otrzymał zgłoszenie o zaparkowanym na poboczu pojeździe, w którym na miejscu kierowcy siedzi mężczyzna dziwnie się zachowujący – bełkotał i nie chciał pomocy medycznej, co mogło świadczyć o tym, że był pod działaniem alkoholu. Zgłaszający dodał, że wezwał też karetkę pogotowia.

- Policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego niezwłocznie udali się we wskazane miejsce. Kiedy podbiegli do pojazdu, zauważyli w nim mężczyznę, który tracił przytomność, po czym nagle przestał oddychać. Mundurowi natychmiast wyciągnęli kierowcę z pojazdu i podjęli akcję reanimacyjną – relacjonuje Justyna Fil, rzecznik prasowy KPP w Krakowie.

Gmina Skawina. Mieszkańców czekają utrudnienia. Będą objazdy i dłuższy czas podróży
Wkrótce rozpocznie się remont mostu łączącego ulicę Jana Pawła II z ul. Brzegi w Radziszowie. Prace potrwają od 15 marca do 25 maja. W tym czasie wystąpią utrudnienia w ruchu samochodowym, pieszym i rowerowym, a przeprawa na drugą stronę mostu będzie całkowicie niemożliwa.

Po chwili na miejsce przybyła przybyła załoga ratownictwa medycznego i przejęła pacjenta, kontynuując reanimację. Mężczyzna odzyskał funkcje życiowe i został przetransportowany do szpitala, gdzie trafił pod opiekę specjalistów. Okazało się, że miał udar. Szybka i zdecydowana reakcja mundurowych z pewnością przyczyniła się do uratowania życia 76-latkowi.

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje