wtorek, 23 sierpnia 2022 08:22

Zmarła znana polska dziennikarka. Napisała scenariusz do kultowego paradokumentu

Autor Norbert Kwiatkowski
Zmarła znana polska dziennikarka. Napisała scenariusz do kultowego paradokumentu

W wieku 68 lat zmarła Irena Morawska. O jej śmierci poinformował w mediach społecznościowych reporter Mariusz Szczygieł.

Dziennikarz w wyjątkowym wpisie podkreślił, że zyskała jego ogromną sympatię od momentu poznania.

"Pisząc to, piję na cześć dzisiaj zmarłej Ireny białe wino. Byłaby zachwycona, że akurat jedyne, które mam w lodówce to białe morawskie" "Była światłem" - powiedział ktoś, kto widział ją tylko raz w życiu. W marcu 1990 roku poznała nas Hanna Krall i zakochałem się w Irenie Morawskiej od pierwszego wejrzenia - napisał dziennikarz.

Irena Morawska od 1990 do 1999 roku związana była z "Gazetą Wyborczą", gdzie zajmowała się głównie tematyką społeczną, opisując przemiany społeczne po 1989 roku w naszym kraju. Pisała także o tym, co działo się za granicą. Dziennikarka miała na swoim koncie liczne wyróżnienia. Była m.in. laureatką nagrody "Rzeczpospolitej" im. Dariusza Fikusa, nagrody "Złoty nurt" oraz Dyplomu Honorowego na Festiwalu Mediów.

Od 2000 roku wspólnie ze swoim mężem Jerzy Morawskim zajmowała się realizacją filmów i seriali dokumentalnych. Tutaj warto wspomnieć, że Irena Morawska napisała scenariusz do kultowego paradokumentu "Chłopaki do wzięcia".

Foto: zdjęcie poglądowe

Małopolska - najnowsze informacje