piątek, 12 lutego 2021 12:18

91. urodziny dzielnicy Mościce. Pomóż znaleźć wspomnienia!

Autor Aleksandra Tokarz
91. urodziny dzielnicy Mościce. Pomóż znaleźć wspomnienia!

Centrum Sztuki Mościce przygotowało nie lada wyzwanie dla tarnowian. Poszukiwane są zdjęcia z rodzinnych albumów i wspomnień dawnych Mościc. To wszystko w ramach uczczenia 91. urodzin tej dzielnicy.

W tym roku, w czerwcu, dzielnica Mościce obchodzi swoje 91. urodziny. Z tej okazji poszukiwane są dawne zdjęcia i opowieści związane z mieszkańcami, wydarzeniami  i życiem codziennym w Mościcach – dawnym mieście przyfabrycznym.

- Dzięki Waszym zdjęciom i wspomnieniom chcemy przenieść się do Mościc dawnych lat i pokazać wyjątkowość tego miejsca – tłumaczy Centrum Sztuki Mościce.

Zbierane są wspomnienia o ludziach, którzy zapadli w pamięć, wydarzeniach, które okazały się ważne dla mieszańców, a nie pisano o nich w gazetach.

Nieczynny Dworzec PKP w Mościcach zostanie zabytkiem?
Budynek z lat 70. od lat nie spełnia swojej funkcji i pozostaje zamknięty. PKP od lat próbuje go sprzedać, jednak bezskutecznie. Teraz Dworzec PKP w Mościcach może trafić do rejestru zabytków. Obiektem zainteresowane było także miasto, jednak chciało przejąć go bezpłatnie. W walkę o dworzec zaangaż…

- Zbieramy wspomnienia o miejscach, które już nie istnieją. Interesują nas drobiazgi, detale, zakątki, wydarzenia związane z Mościcami. Poszukujemy zdjęć ukazujących dawne wydarzenia, place budowy, życie sąsiedzkie, zabawy, zajęcia dzieci i dorosłych – dodaje CSM.

Pamiątki można przynieść do Centrum Sztuki Mościce osobiście, umawiając się wcześniej telefonicznie pod numerem 14 633 46 15 lub 14 633 46 21 albo mailowo edukacja@csm.tarnow.pl. Można także opisać swoje wspomnienia w formularzu online, który znajduje się tutaj.

Fotografie zostaną zamienione na wersję cyfrową i przekazane na ogólnodostępną wystawę plenerową. Wydana zostanie także publikacja. Pisemne wspomnienia, po zredagowaniu, zostaną wydane w formie książki.

Tarnów. Kolejne ulice zostaną rozbudowane. Podpisano umowę
Tarnowska firma Via Projekt wygrała przetarg i wykona dokumentacje niezbędne dla realizacji dwóch ważnych zadań inwestycyjnych – rozbudowy ulic Błonie i Ablewicza. 10 lutego w Urzędzie Miasta Tarnowa podpisano umowę w tej sprawie. Na skrzyżowaniu ulicy Błonie z Jana Pawła II, powstanie również kolej…

Planowo wystawa ma być zaprezentowana podczas 91. urodzin Mościc, 27 czerwca 2021 roku.

inf./fot. CSM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje