poniedziałek, 30 sierpnia 2021 06:26

Alarm przeciwpowodziowy w Ciężkowicach. Rzeka Biała wystąpiła z brzegów

Autor Aleksandra Tokarz
Alarm przeciwpowodziowy w Ciężkowicach. Rzeka Biała wystąpiła z brzegów

Nieustające opady deszczu dają się we znaki w powiecie tarnowskim. Najpoważniejsza sytuacja jest w tym momencie w gminie Ciężkowice, gdzie ogłoszono alarm przeciwpowodziowy. Ulice Okrężna i Nadbrzeżna są w tej chwili nieprzejezdne.

Prognozy synoptyków sprawdziły się. W nocy strefa najbardziej intensywnych opadów występowała w województwie małopolskim i podkarpackim. W jedną godzinę w Niedzicy zanotowano 8,6 mm opadu.

Najnowsze informacje przekazywane przez IMGW mówią, iż strefa opadów na południu kraju przemieszcza się bardzo powoli. Obecnie najbardziej intensywne opady występują w województwie małopolskim i świętokrzyskim, a strefa przesuwa się nad województwo śląskie.

Skutki całonocnych opadów widać już w regionie. Najpoważniejszą sytuację obserwuje się w gminie Ciężkowice. - W związku z trudną sytuacją meteorologiczną i hydrologiczną występującą na całym terenie Gminy Ciężkowice wprowadza się alarm przeciwpowodziowy na terenie Gminy Ciężkowice - informuje burmistrz. Alarm obowiązuje od godz. 7:00 dnia 30 sierpnia 2021 roku do odwołania.

Po nocnych opadach rzeka Biała przekroczyła stan alarmowy w Bobowej, Ciężkowicach i Golance. Na szczęście przestało padać w okolicach Grybowa, co sprawia, że woda powoli opada.

Jak informują strażacy z OSP w Ciężkowicach zgodnie ze stanem na godzinę 8 stan wody na rzece Biała wynosił 600 cm. Tendencja jest spadkowa. W związku z wystąpieniem rzeki z brzegów nieprzejezdne są ulica Okrężna i ulica Nadbrzeżna.

Tarnów - najnowsze informacje