piątek, 17 grudnia 2021 12:07

Austriacki trop w sprawie Jacka Jaworka? To może być przełom...

Autor Norbert Kwiatkowski
Austriacki trop w sprawie Jacka Jaworka? To może być przełom...

To może być przełom w sprawie poszukiwanego od pół roku Jacka Jaworka. 52-latek mógł być widziany w Wiedniu. Dzisiaj oficjalny portal wiedeńskiej policji zaalarmował do mieszkańców, że Jacek Jaworek może być wyjątkowo niebezpieczny.

O zainteresowaniu Polakiem austriackich służb  poinformował rzecznik wiedeńskiej policji Markus Dittrich. - 52-latek jest uważany za brutalnego i może być uzbrojony - dodaje rzecznik, cytowany przez austriackie media

Austriacka policja oferuje ponadto nagrodę w wysokości 4300 euro za wskazówki mogące doprowadzić do zatrzymania zbiega. Wiedeńska policja zwraca uwagę, że 52-latek może również znajdować się w Niemczech, ze względu na to, że włada dobrze językiem niemieckim.

Do koszmarnej zbrodni z udziałem Jacka Jaworka doszło 10 lipca bieżącego roku. W miejscowości Borowce k. Częstochowy w domu jednorodzinnym wezwani do awantury domowej policjanci znaleźli ciała 44-letniego małżeństwa oraz ich 17-letniego syna. Ofiary zostały zastrzelone z zimną krwią, przeżył tylko młodszy, 13-letni syn, który zdołał się najpierw ukryć, a potem uciec. Ustalenia śledczych wskazują, że sprawcą zbrodni jest Jacek Jaworek.

Źródło: Polizei Wien Foto: Interpol

Małopolska - najnowsze informacje