piątek, 5 stycznia 2024 13:30

Będą duże utrudnienia w ruchu w okolicach ronda Polsadu. Efekt budowy linii tramwajowej

Autor Katarzyna Domagała
Będą duże utrudnienia w ruchu w okolicach ronda Polsadu. Efekt budowy linii tramwajowej

Wykonawcy linii tramwajowej z ul. Meissnera do Mistrzejowic planują wprowadzić modyfikacje w obowiązującej czasowej organizacji ruchu. Zmiany mają obejmować fragment ul. Lublańskiej oraz alei Bora-Komorowskiego i obowiązywać od 11 stycznia. Przewidywane są spore utrudnienia w ruchu w związku z prowadzonymi pracami.

"Odpowiadając na zgłoszenia i potrzeby kierowców, od 11 stycznia wprowadzone zostaną pewne modyfikacje w obowiązującej czasowej organizacji ruchu w rejonie ronda Polsadu. Obejmą one dojazdy od strony ronda Barei i alei Bora-Komorowskiego" – czytamy na stronie Miasta Krakowa.

Zmiany w organizacji ruchu

Na części ul. Lublańskiej, jadąc od ronda Barei w kierunku ronda Polsadu, wyznaczone zostaną dwa pasy ruchu – jeden pas do skrętu w prawo oraz jeden pas do jazdy na wprost. Na alei Bora-Komorowskiego, przy dojeździe do ronda Polsadu, pas do jazdy na wprost zostanie nieznacznie skorygowany za pomocą odpowiedniego oznakowania.

W celu zapewnienia sprawnego przebiegu prac budowlanych, zostanie wyznaczony dodatkowy zjazd przy sklepie Castorama, służący wyłącznie jako dojazd dla pojazdów budowlanych oraz dostawców. Ruch pieszych będzie odbywał się bez zmian.

Źródło: krakow.pl

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka