poniedziałek, 9 września 2019 14:15

Bochnia Rocks! – Ron Bumblefoot Thal wystąpi w Mieście Soli

Autor Mirosław Haładyj
Bochnia Rocks! – Ron Bumblefoot Thal wystąpi w Mieście Soli

W ramach cyklu Bochnia Rocks! organizatorzy ponownie zaprosili do Bochni Rona Bumblefoota Thala, znakomitego muzyka, który w latach 2006-2014 był gitarzystą solowym w Guns’n’Roses. Ron wystąpi w Bochni z koncertem 13 września 2019 r. w dużej sali kina Regis.

Najnowszy solowy album Bumblefoota, „Little Brother Is Watching” to kolekcja rockowych utworów, z chwytliwymi melodiami i dowcipnymi tekstami o życiu w erze cyfrowej. Album został skomponowany, wyprodukowany, nagrany, zmiksowany i zmasterowany przez Bumblefoota w jego własnym studiu. Ciekawostką jest tłum 100 fanów tupiących i śpiewających na płycie, których Bumblefoot nagrał podczas imprezy w Nowym Jorku. Album osiągnął # 4 miejsce na listach rockowych Amazon.com. Płyta została wydana przez EMP Record Label Davida Ellefsona (basista Megadeth), i jest dostępny w sprzedaży detalicznej na CD i winylu.

Ron „Bumblefoot” Thal to wielokrotnie nagradzany wokalista, autor tekstów, producent i światowej sławy wirtuoz gitary, z ponad 25-letnim doświadczeniem. Jest wokalistą i gitarzystą legendarnego zespołu progresywnego Asia (z udziałem Geoffa Downesa, Carla Palmera i Billy'ego Sherwooda), gitarzystą supergrupy Sons Of Apollo (z udziałem Mike'a Portnoya, Billy'ego Sheehana, Dereka Sheriniana i Jeffa Scotta Soto), koncertuje również z Altitudes & Attitude, projektem Davida Ellefsona (Megadeth) i Franka Bello (Anthrax). Wcześniej członek grup rockowych: Art Of Anarchy (2011 - 2017, w składzie grali: wokalista STP / Velvet Revolver -  Scott Weiland, wokalista Creed - Scott Stapp czy basista Disturbed - John Moyer) oraz Guns N' Roses (2006 – 2014). Bumblefoot grał wyprzedane koncerty na całym świecie, występował na największych festiwalach i w najlepszych światowych klubach. Unikalną gitarę bezprogową Bumblefoota można usłyszeć na albumie Guns N' Roses „Chinese Democracy” z 2008 roku.

Bumblefoot jest także znakomitym kompozytorem, którego muzykę często można usłyszeć w telewizji, filmie i grach wideo, m.in. w temacie piosenki „That Metal Show” VH1. Bumblefoot jest adiunktem w SUNY Purchase College, uczy produkcji muzycznej, współpracuje z ambasadami USA na całym świecie przy międzykulturowych programach muzycznych, ma własną linię nagradzanych ostrych sosów i współpracuje z dziesiątkami międzynarodowych organizacji charytatywnych wspierając z gitarą w ręku domy dziecka i szpitale dziecięce na całym świecie.

Krakowska Fundacja Auxilium zawdzięcza mu obrazki z autografami, które na licytacjach przynoszą instytucji finansowe wsparcie. Ron prowadzi rocznie kilkadziesiąt klinik gitarowych, z których jedna odbyła się w Bochni, dzień po krakowskim koncercie solowym artysty w styczniu 2014 r. W 2017 roku zagrał w Bochni rewelacyjny akustyczny show by teraz po raz trzeci pojawić się na miejscowej scenie. Pamiętając jego energetyczny show oraz bardzo udaną klinikę, można mieć pewność, że i tym razem Ron Thal podbije serce publiczności w Bochni.

Bilety na bocheński koncert w cenie 70 zł można nabywać w sekretariacie MDK oraz kasie kina Regis.

Fot. i inf.: MDK w Bochn

Bochnia - najnowsze informacje