wtorek, 11 kwietnia 2023 10:55

Brzeszcze: Tego się nie spodziewał. Ktoś ukradł mu… bramę

Autor Tomasz Stępień
Brzeszcze: Tego się nie spodziewał. Ktoś ukradł mu… bramę

To musiało wprawić w osłupienie 62-letniego mieszkańca Brzeszcz. Gdy mężczyzna przyjechał na swoją działkę rekreacyjną znajdującą się w Jawiszowicach zauważył, że w ogrodzeniu brakuje… przesuwnej bramy. Na szczęście dla niego sprawę już rozwiązali tamtejsi mundurowi.

W czwartek, 30 marca do Komisariatu Policji w Brzeszczach zgłosił się 62-letni mieszkaniec Brzeszcz. Mężczyzna powiadomił policjantów, że z terenu jego działki rekreacyjnej znajdującej się w Jawiszowicach skradziona została brama przesuwna wartości 8 tysięcy złotych.

Poszukiwaniami sprawcy kradzieży zajęli się policjanci pionu kryminalnego. – W trakcie prowadzonych czynności ustalili, że z kradzieżą ma związek 38-letni mieszkaniec Śląska. Mężczyzna został zatrzymany i trafi do komisariatu Policji – informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka z  KPP w Oświęcimiu. W trakcie dalszych czynności policjanci odnaleźli skradzione mienie, które sprawca ukrył na terenie jednej z posesji w Brzeszczach.

Na podstawie zebranych dowodów mężczyźnie został przedstawiony zarzut kradzieży. Konsekwencje tego czynu mogą być dla 38-latka ze Śląska bardzo poważne. Za kradzież grozi bowiem kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka