wtorek, 3 października 2023 05:29

Była późna noc, a jego życie było zagrożone. Policjanci uratowali 21-latkowi życie

Autor Norbert Kwiatkowski
Była późna noc, a jego życie było zagrożone. Policjanci uratowali 21-latkowi życie

W tej historii liczyła się dosłownie każda sekunda. W nocy z 28 na 29 września, tuż przed godziną 4, z operatorem numeru alarmowego 112 skontaktował mężczyzna z Oświęcimia, który nie podając swoich danych oświadczył, że zamierza targnąć się na własne życie, po czym przerwał  połączenie...

Już po chwili rozpoczęła się wielka walka z czasem. Policjantom udało się ustalić dane poszukiwanego mężczyzny, którym miał być 21 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego, a także wskazać miejsca, gdzie należy rozpocząć poszukiwania.

W efekcie podjętych czynności, już w kilkanaście minut patrol w składzie sierżant sztabowy Sebastian Tobiasz i starszy sierżant Arkadiusz Ryś  w jednym z zagajników na terenie Kęt odnaleźli 21 – latka niedającego oznak życia.

Mundurowi natychmiast przystąpili do udzielania mu pierwszej pomocy,  w trakcie której mężczyzna odzyskał prawidłowy oddech, a następnie przytomność. Do przyjazdu zespołu Ratownictwa Medycznego funkcjonariusze monitorowali funkcje życiowe. Następnie 21 – latka przekazali pod opiekę ratowników medycznych, którzy przewieźli go na leczenie do szpitala.

Foto: Zdjęcie poglądowe/policja.pl

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka