poniedziałek, 15 czerwca 2020 09:39

Chrzanów. Klient groził taksówkarzowi bronią hukową

Autor Głos 24
Chrzanów. Klient groził taksówkarzowi bronią hukową

Podczas nocnego kursu w Chrzanowie klient groził taksówkarzowi przestrzeleniem kolana. Policjanci zatrzymali sprawcę i przedstawili mu zarzuty, za które grozi mu do trzech lat odsiadki.

11 czerwca, około 2. nad ranem, 35 – letni mieszkaniec Chrzanowa zamówił kurs taksówki. Po kilkuminutowej jeździe okazało się, że klient nie wskazał konkretnego adresu, gdzie taksówkarz ma go zawieźć. 35 – latek chciał, by wożono go po całym mieście. W pewnym momencie zlecił taksówkarzowi podjechanie na jeden z parkingów, gdzie z zaparkowanego samochodu wyciągnął przedmiot przypominający broń. Od tego momentu miał nakazać taksówkarzowi wykonywanie jego poleceń. W przypadku poinformowania kogokolwiek o tym, co się dzieje, groził jej użyciem. Taksówkarz w obawie o swoje życie wykonywał polecenia 35 – latka. Mimo strachu udało mu się jednak skontaktować ze swoim kolegą i poinformować go o całej sytuacji, a ten z kolei zadzwonił do oficera dyżurnego chrzanowskiej Policji.

Na miejsce natychmiast podjechał patrol, który zatrzymał chrzanowianina, a także zabezpieczył jego broń. Okazało się, że była to broń hukowa. Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego 35-latka policjanci natrafili na niewielkie ilości amfetaminy.

Źródło: KPP Chrzanów

Małopolska - najnowsze informacje