poniedziałek, 8 marca 2021 10:27

Co z budową skateparku i pumptracku w Starym Sączu?

Autor Aleksandra Tokarz
Co z budową skateparku i pumptracku w Starym Sączu?

O budowie skateparku i rowerowego pumptracku w Starym Sączu mówiło się od pewnego czasu. Sprawa nabrała rozpędu, gdy pojawiły się pieniądze z tarczy dla gmin górskich. Wiadomo już, że obiekty nie powstaną przy stawach, tak jak do tej pory planowano.

Oczekiwane przez młodzież miejsce powstanie na gminnych działkach na przeciw stacji uzdatniania wody, po drugiej stronie ul. Podegrodzkiej. Gmina Stary Sącz dysponuje tam około 1 hektarem gruntu.

- Myśleliśmy początkowo o lokalizacji gdzieś przy kąpielisku na stawach, ale teraz pojawiła się opcja za os. Słonecznym, w pobliżu stacji uzdatniania wody - mówi zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki. - To jedno z miejsc najbardziej branych pod uwagę w tym momencie. To co przemawia za tym miejscem to bliskość os. Słonecznego i gminna działka, na tyle jednak oddalona od zabudowań, że tor nie będzie nikomu przeszkadzał, choć użytkowanie jest raczej ciche i przyjazne dla otoczenia. Będziemy mieli fajną areną sportową dla wszystkich spragnionych ruchu na świeżym powietrzu, umożliwiającą organizację kameralnych imprez i zawodów w modnych i lubianych dyscyplinach deskorolce, hulajnodze, rolkach i na rowerach.

Nowy Sącz. Kłopotów z budową stadionu ciąg dalszy. Wykluczono kolejnego wykonawcę
Kolejne kłopoty związane z budową stadionu w Nowym Sączu. Krajowa Izba Odwoławcza wydała decyzję, zgodnie z którą kolejny wykonawca został wykluczony z przetargu. - Moje intencje są jasne, chcę wybudowania stadionu miejskiego i on na pewno powstanie – podkreśla prezydent Ludomir Handzel.

inf./fot. Gmina Stary Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje