piątek, 5 marca 2021 10:20

Nowy Sącz. Kłopotów z budową stadionu ciąg dalszy. Wykluczono kolejnego wykonawcę

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz. Kłopotów z budową stadionu ciąg dalszy. Wykluczono kolejnego wykonawcę

Kolejne kłopoty związane z budową stadionu w Nowym Sączu. Krajowa Izba Odwoławcza wydała decyzję, zgodnie z którą kolejny wykonawca został wykluczony z przetargu. - Moje intencje są jasne, chcę wybudowania stadionu miejskiego i on na pewno powstanie – podkreśla prezydent Ludomir Handzel.

Na początku roku z przetargu wykluczono firmę Grand z Korzennej, której oferta była wówczas najtańsza. Budową nowego stadionu miało zająć się konsorcjum firm, w którym liderem była Grupa Blackbird z Nowego Sącza, a partnerami Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe ,,Kos” oraz firma Tamex Obiekty Sportowe. Ono także zostało wykluczone z postępowania przetargowego. Oferta opiewała na kwotę 53 milionów złotych. Jak poinformował prezydent Ludomir Handzel, cały proces zostanie przedłużony co najmniej o półtorej miesiąca, może nawet dwa.

- Dyrektor MOSiRu pocieszał mnie, że jeżeli przez 50 lat nie było nowego stadionu, to jeszcze dwa miesiące wytrzymamy. Najważniejsze, żeby intencje były wdrożone w życie. Moje intencje są jasne, chcę wybudowania stadionu miejskiego i on na pewno powstanie. Mam nadzieję, że uda się zdążyć z podgrzewaną murawą oraz tą niezbędną infrastrukturą przed następnym sezonem – mówił.

Muszyna. Ciężarówki rozjeżdżają trasę EuroVelo. „Ręce opadają!”
Kilkadziesiąt milionów złotych – tyle wydała Muszyna na budowę ścieżek rowerowych EuroVelo. Turyści z całej Polski szybko docenili kolejną atrakcję na terenie gminy. Jednak nagle na ścieżkach zaczęły pojawiać się także … ciężarówki.

W tym momencie najtańszą ofertą na projekt i budowę stadionu jest ta firmy Strabag. Kwota jej realizacji to 60 milionów złotych. Przetarg najprawdopodobniej musi jednak zostać ogłoszony jeszcze raz.

Kibice Sandecji nie wierzą jednak w intencje prezydenta. W sobotę o godzinie 18 zaplanowali „spontaniczne zgromadzenie”, którego celem będzie walka o stadion i klub. - Nie wierzymy w ,,intencje” Prezydenta Handzla. Nie wierzymy w to że uda im się sfinalizować budowę stadionu. Słowa Ludomira Handzla mijają się z prawdą, co innego nam obiecywał, a co innego robi. Jego prawdziwą intencją jest tylko zbudowanie ratusza. Walcząc o stadion, walczysz o klub – napisali na facebookowym profilu.

Swój wpis zwieńczyli łacińską sentencją „Dura lex sed lex” („Twarde prawo, ale prawo”).

Krynica będzie mieć swoje Forum – gospodarcze
Małopolska i Krynica nadal będą gospodarzami forum gospodarczego o międzynarodowej randze – poinformował dzisiaj Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. 4 marca podpisano w tej sprawie list intencyjny.

fot. Facebook/KibiceSandecji

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje