niedziela, 9 lipca 2023 06:43

Czekali na to od dawna. W powiecie krakowskim powstanie wyjątkowy kompleks

Autor Norbert Kwiatkowski
Czekali na to od dawna. W powiecie krakowskim powstanie wyjątkowy kompleks

Starosta Krakowski wydał decyzję, na którą czekano z niecierpliwością. W Wielkich Drogach (powiat krakowski) zostanie zbudowane Centrum Edukacyjne, w którego skład wejdzie: szkoła podstawowa z dużą halą sportową, przedszkole oraz żłobek.

- To bardzo dobra wiadomość. Kompleks w Wielkich Drogach jest kolejnym przykładem naszej otwartości i współpracy z mieszkańcami. Właśnie tak, podczas licznych spotkań i konsultacji, powstawała wizja, którą mogą Państwo zobaczyć poniżej – mówi burmistrz Norbert Rzepisko.

O takiej szkole, przedszkolu i - w końcu! - żłobku mieszkańcy Wielkich Dróg i okolicznych miejscowości marzyli od dawna. Wizualizacje zachwycają: amfiteatr, który z pewnością od razu stanie się sercem szkoły, zieleń i przestrzeń. Każdy element przemyślany, budynki wkomponowane w otoczenie. Zespół powstanie nieopodal obecnie funkcjonującej szkoły oraz kompleksu sportowo-rekreacyjnego, który wybudowaliśmy w ramach rewitalizacji: boiska, dużego placu zabaw, siłowni zewnętrznej.

Szereg konsultacji i spotkań pozwolił wypracować rozwiązania na miarę standardów XXI wieku,  spełniając oczekiwania mieszkańców, ale przede wszystkim dzieci i rodziców. To będzie najnowocześniejsza placówka na terenie naszej gminy - dodaje burmistrz Rzepisko.

- Nie ukrywam, że jest to ogromne zadanie, które wymaga zaangażowania ogromnych środków finansowych. Mając projekt i pozwolenie na budowę, możemy poszukiwać źródeł finansowania, i to robimy. Cały proces opracowania dokumentacji projektowej był nie lada wyzwaniem, ale udało się – i to jest najważniejsze. Dziękuję wszystkim zaangażowanym. – dodaje burmistrz Rzepisko.

Jak pokazują wizualizacje, w Wielkich Drogach powstanie obiekt, który zapewni dzieciom - nie tylko z tej miejscowości, ale też z Pozowic i Facimiecha - najlepsze z możliwych warunki do nauki, rozwoju i uprawiania sportu. Żadnych barier architektonicznych, tylko przyjazna przestrzeń. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Źródło oraz foto: Gmina Skawina

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka