wtorek, 4 lipca 2023 08:50

To youtuber z Krakowa podrzucił 100 tys. zł do domu dziecka? Internauci nie mają wątpliwości

Autor Mirosław Haładyj
To youtuber z Krakowa podrzucił 100 tys. zł do domu dziecka? Internauci nie mają wątpliwości

W sobotni poranek (1 lipca) przed Domem Dziecka w Długiem znaleziono skrzynkę pełną słodyczy i banknotów o łącznej wartości 100 tys. zł. Być może prezent zostawił znany youtuber z Krakowa o pseudonimie Budda.

Wychowawca, który w sobotni poranek schodził z nocnego dyżuru, znalazł przed drzwiami Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem (powiat krośnieński) metalową skrzynię. Leżała na niej kartka z napisem: „Proszę się nie bać. Paczka to darowizna. Nic groźnego”.

Po zgłoszeniu sprawy na policję i przybyciu na miejsce funkcjonariuszy skrzynia została otwarta przy pomocy specjalnego kodu: 7777.  W środku znajdowały się słodycze i 100 tys. zł - prezent dla wychowanków placówki. Dom dziecka aktualnie zamieszkuje 14 chłopców w wieku od 8 do 18 lat. Cała zawartość skrzyni została przekazana dyrekcji placówki.

Czy to YouTuber z Krakowa?

O sprawie zrobiło się głośno w sieci. "Dzisiaj pod Domem Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem (gmina Jedlicze) ktoś zostawił tajemniczą skrzynię pełną słodyczy i aż 100 tys. zł! To naprawdę niesamowity gest! Serce się raduje!" - napisał Damian Żurawski radny z Sosnowca.

Internauci od razu wskazali youtubera z Krakowa - Kamila Labuddę, pseud. Budda. Mężczyzna w sobotę zamieścił na Twitterze wpis o treści: „Skrzynka pełna Cashu wypelnionaaaa aż po brzegiiiii (…)”. Internauci, którzy obserwują Labuddę wskazują, że jest z nim kojarzona cyfra 7, która posłużyła do otwarcia kłódki do skrzynki wypełnionej pieniędzmi i słodkościami.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka