poniedziałek, 15 lutego 2021 14:28

Dużo kontroli, mało mandatów. Mieszkańcy Tarnowa radzą sobie lepiej ze spalaniem

Autor Aleksandra Tokarz
Dużo kontroli, mało mandatów. Mieszkańcy Tarnowa radzą sobie lepiej ze spalaniem

Od początku sezonu grzewczego strażnicy przeprowadzili 220 kontroli palenisk, wystawiając tylko 13 mandatów – 10 za spalanie odpadów i 3 za spalanie mokrego drewna. - Mieszkańcy mają coraz lepszą wiedzę na temat palenia w kominach – informuje Aldona Świątek z referatu porządkowego Straży Miejskiej w Tarnowie.

- Widać, że wszystko idzie w lepszym kierunku. Ludzie mają coraz większą świadomość tego, co i jak mogą spalać. Podczas kontroli strażnicy przeprowadzają także rozmowy informujące o przepisach dotyczących spalania – dodaje strażniczka.

Problemy pojawiają się w przypadku mieszkańców zgłaszających nieprawidłowości - wiele takich interwencji jest niepotrzebnych. Wynika to z braku wiedzy mieszkańców o tym, jak wygląda nieprawidłowy dym. Alarmować mieszkańców powinien głównie ten żółty lub czarny. Znaczący jest także sam zapach, który unosi się w powietrzu – jest gryzący i szczypiący w nozdrza i oczy.

Tarnów. Będzie kolejna podwyżka opłat za śmieci?
Mieszkańców Tarnowa czeka kolejna podwyżka opłat za śmieci? Zamiast dotychczasowej kwoty 24 złotych mieliby zapłacić 29 złotych na miesiąc od osoby. Projekt skierowano na najbliższą sesję rady miejskiej. Poprzednia zmiana, zakładająca podniesienie opłaty za wywóz śmieci do 24 złotych od osoby, obow…

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje