poniedziałek, 15 lutego 2021 09:33

Tarnów. Będzie kolejna podwyżka opłat za śmieci?

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Będzie kolejna podwyżka opłat za śmieci?

Mieszkańców Tarnowa czeka kolejna podwyżka opłat za śmieci? Zamiast dotychczasowej kwoty 24 złotych mieliby zapłacić 29 złotych na miesiąc od osoby. Projekt skierowano na najbliższą sesję rady miejskiej.

Poprzednia zmiana, zakładająca podniesienie opłaty za wywóz śmieci do 24 złotych od osoby, obowiązuje od 1 stycznia 2021 roku. Prezydent Tarnowa już wtedy wnioskował o ustanowienie jej na poziomie 29 złotych. Radni nie wyrazili jednak na to zgody. Roman Ciepiela przekonuje, że zmiany są niezbędne.

Jak przekonuje magistrat, obecna stawka jest najniższą w całym regionie. W związku z tym, jeśli nie zostanie podniesiona, miasto będzie musiało dopłacić do wywozu śmieci w tym roku 5,3 mln złotych. Na podniesienie opłat nie zgadzają się mieszkańcy, zapowiadając protest.

Nieczynny Dworzec PKP w Mościcach zostanie zabytkiem?
Budynek z lat 70. od lat nie spełnia swojej funkcji i pozostaje zamknięty. PKP od lat próbuje go sprzedać, jednak bezskutecznie. Teraz Dworzec PKP w Mościcach może trafić do rejestru zabytków. Obiektem zainteresowane było także miasto, jednak chciało przejąć go bezpłatnie. W walkę o dworzec zaangaż…

- W dniu 25 lutego tego roku, podczas sesji Rady Miejskiej w Tarnowie, planowane jest podniesienie ceny odbioru śmieci na minimum 29 zł od osoby. Za niecałe trzy lata cena ta skoczyła z 8,50 na 24 zł od osoby i ma być nadal podnoszona. Przy obecnej ścisłej segregacji śmieci to czasami kosz jest pusty lub prawie pusty. Na odpadach segregowanych miasto powinno zarabiać. Pytam, to za co, tak jak w mym domu, płacimy 120 zł miesięcznie. Jako Prezes Stowarzyszenia "Przyjazny Tarnów" w imieniu Stowarzyszenia protestuję przeciwko drastycznym podwyżkom które mają na celu wyciągnięcie pieniędzy z naszej kieszeni – komentuje Jan Mazur.

Protest ma odbyć się w środę, 24 lutego, naprzeciw siedziby prezydenta Tarnowa. Demonstranci będą blokować przejście dla pieszych przy ul. Mickiewicza 2 w godzinach od 15:30 do 16:30.

Tarnów. To już pewne. “Czternastka” po raz kolejny zmieni swoją trasę
To już pewne – po wielu interwencjach mieszkańców od 6 marca linia autobusu nr 14 po raz kolejny zmieni swoją trasę. Taka decyzja została podjęta po konsultacjach z kilkoma radami osiedli i po opracowaniu wyników ankiety dostępnej na stronie Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie [/informacje/tarnow]…

Decyzja o podwyżce ma zapaść na najbliższej sesji, która planowana jest na czwartek 25 lutego.

Tarnów - najnowsze informacje