wtorek, 9 lutego 2021 10:26

Koniec z Festiwalem Biegów w Krynicy-Zdroju! Ale zostaje na Sądecczyźnie

Autor Aleksandra Tokarz
Koniec z Festiwalem Biegów w Krynicy-Zdroju! Ale zostaje na Sądecczyźnie

Festiwal Biegów pozostaje na Sądecczyźnie. Od tego roku głównym gospodarzem wydarzenia będzie jednak Piwniczna. Starty i mety biegów będą także zlokalizowane w Nowym i Starym Sączu oraz Rytrze. Oznacza to więc, że kolejną ważną imprezę straciła Krynica-Zdrój.

To bardzo ważna informacja dla całej Sądecczyzny. Impreza, która towarzyszyła Forum Ekonomicznemu pozostaje w tym regionie. - Założeniem jest, aby w niczym nie różniła się od tych, które miały miejsce w poprzednich latach – tłumaczył Zygmunt Berdychowski. – Najważniejsza pętla pozostanie w niezmienionym kształcie. Długość trasy będzie przebiegać identycznie jak w 2020 r. oraz w latach poprzednich - dodał.

Zmienią się jednak miejsca startu i mety poszczególnych biegów. Do tej pory była to Krynica-Zdrój. Teraz będą to Stary Sącz, Nowy Sącz, Rytro i Piwniczna Zdrój.

- Cieszę się, że Stary Sącz może uczestniczyć w tym przedsięwzięciu, a przede wszystkim, że Festiwal Biegów zostaje na Sądecczyźnie. Wydarzenie przyciąga rzeszę biegaczy, ale też jest bardzo ważne dla promocji regionu – tłumaczył burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

Starosądeckie Bobrowisko nominowane do najbardziej prestiżowej nagrody w Europie!
Zaprojektowana przez pracownię 55Architekci przestrzeń publiczna Enklawy przyrodniczej Bobrowisko, została nominowana w dziedzinie architektury współczesnej, do najbardziej prestiżowej w Europie nagrody EU Prize for Contemporary Architecture - Mies van der Rohe Award. “Bobrowisko” wybrane zostało j…

- Rytro od dawna słynie z tego, że mamy wielu maratończyków. Niektórzy zdobyli już koronę wszystkich maratonów. Myślę, że jest to duża szansa promocji, bo Festiwal jest znany w całej Polsce – tłumaczył wójt gminy Rytro.

- Wspólnie możemy zatrzymać to wydarzenie na Sądecczyźnie. Gmina Piwniczna ma piękne widoki, to też ważny aspekt – dodał Dariusz Chorużyk, burmistrz Piwnicznej-Zdroju.

Jak tłumaczył Zygmunt Berdychowski, na mapie brakuje Krynicy, ponieważ władze miasta i gminy nie zdecydowały się, aby tymczasowe miasteczko najpierw kongresowe, a następnie biegowe, powstało przy deptaku uzdrowiskowym.

Festiwal Biegowy to 3 dni i 300 km tras. Biegi od 300 m do 100 km i ponad 8,5 tys. zawodników, którzy biorą w nich udział. 12. Festiwal Biegowy ma odbyć się w dniach 10-12 września 2021.

fot. Festiwal Biegów

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje