wtorek, 9 lutego 2021 10:01

Starosądeckie Bobrowisko nominowane do najbardziej prestiżowej nagrody w Europie!

Autor Aleksandra Tokarz
Starosądeckie Bobrowisko nominowane do najbardziej prestiżowej nagrody w Europie!

Zaprojektowana przez pracownię 55Architekci przestrzeń publiczna Enklawy przyrodniczej Bobrowisko, została nominowana w dziedzinie architektury współczesnej, do najbardziej prestiżowej w Europie nagrody EU Prize for Contemporary Architecture - Mies van der Rohe Award.

"Bobrowisko" wybrane zostało jako jeden z 20 projektów reprezentujących Polskę. Konkurencja jest naprawdę mordercza. Na tle gigantycznych pieniędzy i międzynarodowych zespołów projektantów z renomowanych biur "starosądecka" inwestycja może wydawać się skromna, ale broni się oryginalnością. I tu można upatrywać szansy "Bobrowiska".

- W kategorii krajobrazowej mamy siedem nominacji i właściwie żaden projekt z tej grupy nie zbliża się nawet - jeśli chodzi o formę, pomysł i usytuowanie w przestrzeni - do tego, co zaproponowali Wojciech Świątek, Anna Szewczyk-Świątek i współpracująca przy projekcie Magdalena Caban - tłumaczy samorząd.

Sądeczanie chcą utworzenia Parku Nawojowskiego. Co na to władze miasta?
Mieszkańcy osiedla Nawojowska w Nowym Sączu chcą, aby przy ul. 29 Listopada powstał Park Nawojowski. W sobotę, w ramach happeningu, rozwieszali na drzewach plakaty, nawołujące do ich ocalenia. W obecnej chwili ponad setce drzew, które porastają działkę, grozi wycinka. „Chcemy parku”, „chrońmy ziele…

Do konkursu zakwalifikowano ponad 449 prac architektonicznych z 279 miast i 41 krajów nie tylko z Unii Europejskiej, ale też z Tunezji, Armenii i Mołdawii. Obiekty zgłaszali niezależni eksperci, krajowe stowarzyszenia architektury i Komitet Doradczy ds. Nagrody UE.

inf./fot. Urząd Miejski Stary Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje