czwartek, 18 maja 2023 05:25

Filip Szatanik zrezygnował. Spółka Kraków5020 nie ma już rzecznika

Autor Mirosław Haładyj
Filip Szatanik zrezygnował. Spółka Kraków5020 nie ma już rzecznika

Filip Szatanik przekazał w mediach społecznościowych, że nie jest już rzecznikiem prasowym miejskiej spółki Kraków 5020.

O decyzji, którą podjął Filip Szatanik, były rzecznik spółki Kraków 5020 poinformował w mediach społecznościowych

– Dzisiaj t.j 17.05.2023, wspólnie z moim pracodawcą – Kraków5020 podjęliśmy decyzję o zakończeniu współpracy. Uzgodniliśmy, że zarówno Spółka, jak i ja nie będziemy komentować tego faktu”

– napisał Szatanik.

Decyzja radnych - koniec spółki Kraków5020

Przypomnijmy, w środę (26 kwietnia), po 11-godzinnej sesji rady miasta krakowscy radni zdecydowali o likwidacji spółki 5020. Za uchwałą głosowało 26 radnych, przeciw było 9, a aż 8 wstrzymało się od głosu.

-Dziś radni krakowscy podjęli decyzję o likwidacji drugiej i DROGIEJ miejskiej telewizji. A także spółki, która ją wydaje. To efekt zgłoszenia przez mieszkańców dwóch inicjatyw obywatelskich, a także pracy radnych, którzy sprawdzili funkcjonowanie spółki i telewizji

-napisała 26 kwietnia na Twitterze Daria Gosek-Popiołek, posłanka na Sejm z listy Lewicy z okręgu nr 13 (Kraków-Olkusz).

Krakowscy radni pierwotnie podjęli decyzję, by skierować do prezydenta uchwały kierunkowej wskazującej mu wolę likwidacji spółki. Jednak po kilku godzinach sami podjęli uchwałę o jej zamknięciu.

Za uchwałą głosowało 26 radnych, przeciw było 9, a aż 8 wstrzymało się od głosu. Przeciwko projektom głosowali radni z klubu prezydenckiego: Adam Migdał, Lech Kucharski, Anna Prokop-Staszecka, Jacek Bednarz, Dominik Homa, Kazimierz Chrzanowski, Sławomir Pietrzyk, Łukasz Wantuch i Teodozja Maliszewska.

Fot.: Wikipedia (Autorstwa Tomasz Lewandowski - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=77313830)

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka