sobota, 5 listopada 2022 19:19

W nocy mgły i opady deszczu. Ograniczenie widoczności nawet do 50 metrów! IMGW ostrzega kierowców

Autor Marzena Gitler
W nocy mgły i opady deszczu. Ograniczenie widoczności nawet do 50 metrów! IMGW ostrzega kierowców

Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed gęstymi mgłami i intensywnym deszczem. W nocy widoczność lokalnie spadnie nawet do 50 metrów.

W Polsce trwa weekend z załamaniem pogody. W sobotę dokuczały nam intensywne opady deszczu. Po nich w nocy i nad ranem możemy się spodziewać gęstych mgieł. Jak informuje IMGW niebezpieczne dla kierowców zjawisko wystąpi na zachodzie i w części centralnej Polski. Jak przewidują meteorolodzy widzialność może spaść nawet od 200 do 50 metrów.

W Małopolsce ostrzeżenia dotyczy intensywnego deszczu. Przewidywany jest w całej południowej części województwa, od powiatu wadowickiego, po gorlicki. Ostrzeżenie obowiązuje, do niedzieli 6 listopada do godz. 8 rano, a prawdopodobieństwo jego wystąpienia to 80 procent.

W nocy na wschodzie kraju zachmurzenie całkowite i opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów to od 10 mm do 15 mm. W Tatrach przewidywane są opady śniegu. Może spaść nawet 12 cm białego puchu. Na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane i tam gęsta mgła. Temperatura od -2°C do 8°C. Wiatr będzie słaby, zachodni.

fot. Pixabay.com

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka